Українська школа онлайн. Як учням і вчителям допоможуть телеуроки

Українська школа онлайн. Як учням і вчителям допоможуть телеуроки

Українська школа онлайн. Як учням і вчителям допоможуть телеуроки
. УНІАН

Трансляція уроків для школярів на телеканалах має допомогти вчетелям, які не змогли організувати навчання своїх учнів

"Це не є самодостатньою системою навчання, а це є певними елементами, які можуть бути. Це додаткові заходи на підтримку організації навчання, у підтримку вчителів, які не змогли організувати навчання своїх учнів. Наразі вони рекомендовані та є частиною освітнього процесу", - розповів в ефірі Українського радіо директор українського Інституту розвитку освіти Вадим Карандій.

На його думку, наразі працівники системи освіти мають стратегічно задуматися та починати розвивати технології, навички та компетентності всіх учасників навчального процесу.

"Треба формувати у випускників необхідні навички пристосовуватися, жити й навчатися в таких умовах, які склалися сьогодні. Те ж саме стосується й професійних навичок педагогічних працівників. Розвивати засоби комунікації й розвивати їх у навчальному процесі, а також засоби навчання, які при цьому можуть застосовуватися. Це потребує більше часу і вкладень, лае ці процеси започатковані кілька років тому, а ці карантинні заходи будуть як каталізатори їхнього пришвидшення", - зазначив директор Інституту розвитку освіти.

Водночас, він зазначив, що на підготовку до Зовнішнього незалежного оцінювання телеуроки вплинуть мало.

"Навіть із практики минулих років є багато прикладів учнів, які до ЗНО готувалися абсолютно самостійно, незалежно від того як працював їхній заклад, вчитель і таке інше. Тобто, практики є достатньо. Я думаю, що за тих умов, які на даний момент склалися, умови підготовки до ЗНО приблизно є однаковими", - розповів Карандій.

При цьому через те, що ЗНО відклали, на його думку, у випускників достатньо часу, щоб відпрацювати необхідні теми та навички.

На початок