Школа на ТБ. Як працює новий формат навчання

Школа на ТБ. Як працює новий формат навчання

Школа на ТБ. Як працює новий формат навчання
УНІАН

В Україні стартував проєкт дистанційного навчання "Всеукраїнська школа онлайн". Як знімалися відеоуроки та як працює нова школа, в ефірі Людмили Тягнирядно на Українському радіо розповіла директорка "Освіторії" Анна Сидорук.

"Йдеться про те, що ті уроки та теми, які зараз викладаються онлайн, мають відповідати тій програмі, яка зараз в період карантину викладалась би в школі. Звісно, нереально охопити абсолютно всі предмети, тому визначили ключові, перелік яких затвердило МОН", — зазначила Сидорук.

В "Освіторії", яку очолює Анна, є окремий напрямок, що називається "Надання доступу до якісної освіти", і в ньому є кілька проєктів, які допомагають учням з невеличких сільських шкіл та інтернатів отримати доступ до якісної освіти.

"Початкова ініціатива мала місце на каналі "Рада", де транслювались онлайн-курси, зокрема й наші. Потім до нас звернулася команда організаторів – МОН, Офіс президента і комітет Верховної Ради — щодо допомоги з пошуком вчителів. Оскільки ми з учителями працюємо вже понад шість років, то в нас є велика база професіоналів, які готові до незвичних викликів. І ми швидко знайшли вчителів, які були готові долучитися до цього проєкту, та надали локацію Новопечерської школи, яка обладнана всім необхідним", — розповіла Сидорук.

Школа на ТБ. Як працює новий формат навчання школярів
"Мені сьогодні до кінця не вірилося, що ми стартували" - Анна Сидорук. Українське Радіо

При цьому вона наголосила, що ця школа — найперше є допоміжним інструментом.

"Зазначу, що ця онлайн-школа не для оцінювання, це допоміжний інструмент для дітей і для вчителів, як можуть використовувати його у форматі "перевернутого класу", коли задають дітям переглянути відеолекцію, а вже в zoom чи іншому форматі проговорити, вирішити завдання. Також у вчителів можуть бути й свої онлайн-уроки, це не виключає одне одного", — пояснила очільниця "Освіторії".

Проєкт розрахований на середню та старшу школу і оминає учнів молодших класів. Перелік класів затверджувало МОН. Як відзначила експертка, є спеціальні дослідження, які проводить OECD на чолі з Андреасом Шляйхером. Вони показують: що молодша дитина, тим менш ефективне онлайн-навчання чи дистанційний формат в принципі.

"Дитині молодшої школи складно концентруватися довший період часу. Їм більше ефективно буде, якщо 10-15 хвилин буде навчальний "спринт", потім перерва і далі. Плюс дітям молодшої школи та дошкільнятам дуже важлива присутність вчителя. І більшу цінність діти отримують не від фронтальної передачі інформації від вчителя до дитини, а в роботі в групах, в проєктах. Тому вирішили зосередитися на тих класах, в яких навчання буде максимально ефективним", — наголосила Сидорук.

Водночас для багатьох вчителів це був перший досвід роботи на камеру, коли учнів немає в класі. Тому спочатку для них провели навчання з риторики і того, як правильно поводитися перед камерою.

"Ми зібрали вчителів, розповіли їм про ідею та концепцію, разом з ними сформували перелік тем. Це була велика співпраця між вчителями, міністерством, організаторами та "Освіторією", — розповіла Сидорук.

У проєкті задіяно близько семи знімальних груп у різних класах. Зйомки відеоуроків відбуваються паралельно.

Вибір редакції

На початок