На те, щоб погодити та запустити "зерновий коридор" у Чорному морі для вивезення українського зерна, знадобиться 3-4 тижні.
Про це заявив спікер президента Туреччини Ібрагім Калин, повідомляє haber7.
За словами посадовця, Туреччина готова провести зустріч із представниками ООН, РФ та України, щоб обговорити формування "зернового коридору".
"Нині розробляється план. Район Одеського порту замінували українці, коли почалася війна. І вірно те, що вони не хочуть його розмінувати, оскільки Росія може вторгнутися", - зауважив він.
Калин додав, що переговори між сторонами тривають.
"Зараз усі хочуть, щоб доставка зерна почалася. Називаються різні числа. Наразі стверджується, що Росія та Україна разом мають близько 40 мільйонів тонн зерна. Це — ерйозна цифра, це близько 30-35% зерна у всьому світі. Визначення цього коридору та початок відвантаження триватиме 3-4 тижні", — додав Калин.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Блокування Росією українського зерна в портах поставило під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей. В ООН попередили, що дії РФ в Україні спричинять глобальну нестачу їжі та, як наслідок, недоїдання, масову міграцію і політичну нестабільність у світі.
- Через побоювання гуманітарної кризи, деякі країни пропонували Україні “пожертвувати незалежністю і припинити чинити опір Росії, щоб та розблокувала зерно”. Втім, українська влада назвала подібні мирні ініціативи “неприйнятними”.
- Натомість щоб запобігти світовому голоду, Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна і закликала світ допомогти їй здобути перемогу.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн
Росія вивозить крадене українське зерно під своїми документами до Туреччини — посол Боднар
Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!