12 котів та понад 100 собак з різних міст України перебувають на реабілітації у благодійній організації "Прихисти друга" в селі Старий Лисець на Івано-Франківщині. Про це Суспільному розповіла волонтерка Любов Філь.

"Нам їх передали із "Зоопатруля". Волонтери їздять в "гарячі точки" і підбирають тварин, які найбільше страждають від війни. Ці коти — зі села Циркуни Харківської області, яке обстрілюється від початку війни. Два шотландці, один рудий, один білий і два чорно-білі", — каже Любов Філь.

Котів спочатку планували везти у Львів на перетримку. Але жінка, яка зголосилася прихистити тварин у Львові, не змогла їх взяти. Тому організація "Прихисти друга" взяла їх до себе.

Любов Фіголь знає історії кожного з врятованих під Харковом котиків.
"Господарі шотландців виїхали, а тварин залишили на сусідів. Був "приліт" в будинок, сталася пожежа. В одного з котиків обгоріла мордочка і тулуб, а про другого ми думали, що він сліпий. Але в нього, виявилося, гнояться очі. Їх врятували сусіди, а потім віддали волонтерам "Зоопатруля". Білий кіт вийшов на дорогу і ліг під машину патруля. У рудого — осколкове поранення. Його знайшли в зруйнованому обстрілами домі. Чорно-білі прийшли до старшої жінки із сусідніх будинків. Вона їх годувала. Побачивши "Зоопатруль", попросила котиків забрати", — розказує Любов Філь.

Організація "Прихисти друга" — реабілітаційний центр перетримки для тварин, які мають травми. Її створили близько двох років тому. Наразі тут на реабілітації перебувають сто собак, десять котів і кошенятка з Бородянки. Останніх з мамою-кішкою врятував волонтер, коли віз на Київщину гуманітарну допомогу.
"Коли кошенята до нас потрапили, то у них очі були ще не розплющені. Зараз вони вже прекрасно освоїлися. Вони — істинні кошенятка, всюди граються, бігають, до дорослих котів постійно залазять у клітки. Вони або лежать біля них, або просто граються з ними. Але дорослі котики не агресивні до них", — розповіла жінка.

Деякі собаки з притулку втратили своїх господарів під час бойових дій. Є й такі, хто потрапив під колеса авто чи їх просто викинули на вулицю.

"У нас є Чапа. У нього померла господиня. Він жив у самому центрі міста та був квартирною собакою. Коли померла його власниця, люди звернулися до нас, тому що не було куди дівати собаку, — розповідає Любов Філь. — Є Лорд, якого збила автівка на вулиці Молодіжній. Його збили й так залишили. Ми його пролікували, і Лорд залишився у нас".

Усіх своїх підопічних волонтери лікують, а потім через соціальні мережі шукають господарів для тварин.
"Є люди, які й не приїжджають дивитися на тваринку. Вона сподобалася їм у Facebook і вони готові забрати одразу. Єдине, що ми не схвалюємо, — це возити тварин на оглядини. Іноді люди просять: "Привезіть додому, я подивлюся, гляну, чи мені підходить, і скажу, чи забираю її, чи ні". Це — не якась екскурсія. Треба, щоб люди розуміли, що це — стрес для тварини", — говорить волонтерка.

Щодо котів з-під Харкова, поки ніхто не зголосився їх взяти додому. Хоча телефонують, цікавляться, правда, породистими котиками.
"Але, почувши, що тваринка хвора, відмовляються", — ділиться Любов Філь.
Наразі притулку потрібні сухі корми та гроші для лікування тварин.
Читайте також
- 12 собак з Харкова привезли у притулок для тварин "Дім Сірка" на Івано-Франківщину
- Барні та Фоксі знову разом: історія собак, які не хотіли жити нарізно
- Історія собачки Тушканчика, якого прихистили прикарпатські рятувальники
- Сліпа собака Фібі із франківського притулку знайшла свій дім
- Собака пройшла 25 кілометрів, аби повернутися до господарів
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!