Для того, щоб стати повноправним членом Європейського Союзу, Україна має відновити інфраструктуру, посилити економіку, а також виконати низку інших вимог.
Про це в ефірі єдиного національного телемарафону повідомила віцепрем'єрка з питань європейського та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
"Попередньо це рішення (про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу — ред.) суто політичне, але до нього має бути пройдено певний шлях. Ми маємо стати сильним і конкурентоспроможним членом ЄС, посилити українську та європейську економіку, маємо відновити країну, відновити інфраструктуру, визначити нові економічні пріоритети, нові сектори економіки, тобто ми маємо відновити всю країну і від того моменту вже робити відлік до того, коли Україна стане членом ЄС", — розповіла вона.
Посадовиця також додала, що це рішення є "невідворотним"
"Не треба хвилюватися, що у майбутньому нові політики в Україні чи ЄС завадять цьому рішенню, бо воно вже невідворотне", — зазначила віцепрем’єрка.
За її словами, очікується, що питання надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС почнуть розглядати 23 червня о 16:00 за київським часом.
"Рішення, яке ухвалюють сьогодні, — це, власне, і є визнання того, що Україна вже добре справилась з домашнім завданням і відповідає Копенгагенським критеріям членства. Одним із найбільших здобутків, який вже оцінила Європейська комісія, це те, що Україна в умовах повномасштабної війни залишилась повністю функціональною державою, у нас функціонують всі інституції на регіональному, центральному рівнях, це те, що дозволило нам не проходити роки оцінювання. Попереду ще багато роботи, але ми виконаємо всі вимоги і будемо готові до наступних перемовин", — підкреслила Стефанішина.
Що відомо
- На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.
- За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
- 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.
- Вдень 23 червня Європарламент ухвалив резолюцію, яка підтримує надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського союзу.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу