Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС

Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС

Важливо
Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС
Акція в Брюсселі на підтримку надання Україні статусу кандидата в ЄС. 23 червня 2022 рік. Фото: AP

Європарламент ухвалив резолюцію, яка підтримує надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського союзу. Рішення про кандидатство сьогодні має ухвалити Європейська Рада.

Резолюцію підтримали 529 євродепутатів, проти – 45, утрималися – 14. У документі політики закликали лідерів ЄС схвалити заявку України на набуття статусу кандидата в члени ЄС. Резолюцію ухвалили перед початком саміту лідерів ЄС.

"У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства, рішучості та бачення", — зазначають євродепутати.

У заяві також йдеться, що Європарламент запрошує уряди України, Республіки Молдова та Грузії "недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу" та прискорити запровадження реформ з метою якнайшвидшого виконання критеріїв членства в ЄС.

"Українці, молдавани та грузини заслуговують жити у вільних, демократичних і країнах, що процвітають, які є гордими та відданими членами європейської родини", — наголосили депутати.

Читайте також: "Кров, піт та дипломатія": яким був шлях України у кандидати на вступ до ЄС

Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук подякував Європейському парламенту за ухвалення резолюції.

"Вкотре Європейський парламент демонструє свою непохитну підтримку європейських прагнень України. Дякую президентці Роберті Мацолі за ухвалення сьогодні відповідної символічної резолюції. Україна – європейська країна. І це право ми виборюємо не лише на полі бою, але й в юридичній площині", – написав він.

Статус кандидата відкриває для України можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову, і побудову сталої української економіки.

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
  • 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок