В Україні запустять Нацпрограму психічного здоров’я для подолання травм, завданих війною

В Україні запустять Нацпрограму психічного здоров’я для подолання травм, завданих війною

В Україні запустять Нацпрограму психічного здоров’я для подолання травм, завданих війною
Фото ілюстративне: Pexels

В Україні готуються запустити Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка буде допомагати українцям переживати психологічні травми, завдані війною.

"Російська агресія забирає життя, калічить фізично та психологічно, змушує українців залишати домівки, розлучає сім’ї, краде дитинство. Люди опиняються в окупації, потрапляють у полон, зазнають катувань, втрачають рідних – часто на власних очах", — сказала на засіданні міжвідомчої робочої групи перша леді Олена Зеленська.

За підрахунками Міністерства охорони здоров'я, нині психологічної допомоги потребують не менш як 60% українців. Нацпрограма має на меті допомогти людям подолати стрес, пов'язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.

За даними МОЗ, психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше 7 — 10 років. Це загрожує збільшенням кількості психічних порушень, зокрема у дітей, випадків алкогольної залежності та залежності від психоактивних речовин, проблем у сім’ях, розлучень, а також економічними втратами через зростання числа громадян, які не зможуть повноцінно працювати.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що держава має допомогти українським військовим, які повертатимуться з фронту, адаптуватися до мирного життя, а також тим, хто втратив близьких, пережив полон, окупацію, насильство; підтримати дітей, людей старшого віку.

Учасники робочої групи узгодили план дій із впровадження програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки який передбачає:

  • проведення експертного аудиту із залученням фахівців ВООЗ, на основі якого буде розроблена модель системи надання допомоги;
  • напрацювання покрокового плану реалізації моделі після її обговорення з широким колом представників професійної спільноти, експертів, лідерів громадської думки;
  • побудова системи навчання, сертифікації, моніторингу якості підготовки психологів, психотерапевтів, лікарів-психологів, які працюють у системі більшості міністерств;
  • навчання сімейних лікарів, психологів, соціальних працівників, освітян швидких методик психологічної підтримки;
  • створення реєстру фахівців і методик, систематизація  даних, розробка моделі перенавчання й перепідготовки кадрів, системи їх залучення.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 117. Текстовий онлайн

Росія втратила у війні з Україною близько 33 800 військових — Генштаб

На Донбасі РФ інтенсивно застосовує авіацію — Генштаб

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок