Дерусифікація. Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста

Дерусифікація. Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста

Дерусифікація. Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста
Павлоград.dp.ua

Жителі Павлограда збирають підписи за та проти перейменування міста. Так, у системі місцевих електронних петицій з'явилася петиція за перейменування міста Павлограда та повернення історичної назви – Матвіївська Слобода.

Її автор Євген Молдованов зазначає, що місто, назване на честь спадкоємця престолу Російської імперії Павла Першого, який "нічим для міста не відзначився, в ньому не жив та навіть не бував", а лише провадив колоніальну політику щодо України.

"Колишня слобода Матвіївка Самарської паланки, яка була названа на честь осадчого тодішнього поселення – відставного старшини Війська Запорізького Низового Матвія Хижняка (Хижняківського), з приходом московських загарбників була перейменована спочатку в честь окупаційного військового формування Луганського пікінерного полку – слобода Луганська. Згодом населений пункт було перейменовано в честь спадкоємця престолу Російської імперії – Павла Першого", – написав автор.

У системі зареєстрована ще одна петиція з пропозицією перейменування міста, але на честь"героїв сьогодення". Її авторка Марія Перебитюк зазначає, що варіанти мають запропонувати самі жителі міста.

"Місто було перейменоване на Павлоград Катериною Другою, яка знищувала козацькі січі на українських землях та ін. Місто було назване на честь Павла Першого, російського імператора. Для того, щоб рідну Україну нічого не зв‘язувало з країною-агресором, пропоную перейменувати місто на честь героїв/подій українсько-російської війни, варіанти запропонують павлоградці", – мовиться в документі.

У системі також є петиція проти перейменування міста. Її автор Сергій Борисов пропонує "відтермінування справи про зміну назви міста Павлоград".

Петиції зареєстровані в системі 16 та 17 червня. Жодна з них ще не набрала тієї кількості голосів, яка необхідна для розгляду місцевою владою.

Що відомо

  • У Павлограді на Дніпропетровщині визначили 58 вулиць, назви яких пов'язані з Росією і які підлягають перейменуванню. Варіанти нових назв визначать за пропозиціями мешканців міста і затвердять за результатами рейтингового голосування.
  • Робоча група з питань перейменування вулиць, провулків, проїздів, проспектів, бульварів Павлограда була створена 4 травня. До її складу ввійшли представники керівництва міста, депутатського корпусу, працівники музею та громадськості.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок