Байден звинуватив нафтопереробників США у надприбутках на тлі війни в Україні

Байден звинуватив нафтопереробників США у надприбутках на тлі війни в Україні

Байден звинуватив нафтопереробників США у надприбутках на тлі війни в Україні
Президент США Джо Байден / Фото: Associated Press

Президент США Джо Байден звинуватив сім найбільших нафтопереробних підприємств країни у надприбутках на тлі війни в Україні, оскільки американці платять рекордні ціни за пальне.

Байден направив нафтопереробникам відповідного листа, повідомляє ABC News.

Він повідомив, що наказав міністрові енергетики США скликати екстрену нараду з керівниками компаній, щоб ті надали пояснення щодо скорочення нафтопереробних потужностей з 2020 року.

Визнаючи, що "путінська агресивна війна" призвела до скорочення світових запасів нафти, Байден також зазначив, що рентабельність нафтових компаній перебуває на найвищому історичному рівні.

Байден зазначив, що востаннє ціна сирої нафти була близько 120 доларів за барель. У березні ціна газу на заправці становила 4,25 долара за галон, а нинішні ціни на газ вищі на 75 центів, ціни на дизельне паливо — на 90 центів.

"Ця різниця — понад 15% на заправках — є результатом історично високої рентабельності переробки нафти. З початку року маржа підприємств на переробку бензину та дизельного палива зросла втричі, і зараз на найвищому рівні, ніж будь-коли фіксувалося", — написав він.

Байден звинувачує нафтопереробні компанії в тому, що вони "погіршують" біль, який війна завдала американцям.

"Немає сумнівів. що Володимир Путін несе основну відповідальність за сильний фінансовий біль, якого зазнає американський народ. Але на тлі війни, яка підняла ціни на бензин більш ніж на 1,70 долара за галон, історично висока рентабельність нафтопереробних заводів збільшує цей біль", — написав він.

Президент США наголосив, що готовий використовувати всі наявні інструменти, щоб усунути бар'єри на шляху забезпечення доступного і надійного енергопостачання американців.

Байден закликав компанії працювати з його адміністрацією, щоб запропонувати конкретні короткострокові рішення, які допоможуть впоратися з кризою та "поважати життєво важливі права енергетиків та спільнот, які мешкають за парканом".

Що відомо

  • У січні 2022 року повідомлялось, що темпи інфляції у США досягли свого максимуму за 40 років.
  • Президент США Джо Байден заявив, що після вторгнення РФ в Україну у США і світі зросли ціни на бензин, енергоносії та харчі.
  • Раніше NYT повідомила, що цьогоріч у США ціни на нафту та пальне зросли до найвищого рівня за 14 років, переважно через російське вторгнення в Україну та пов'язані з ним санкції. Подорожчанню також сприяло відновлення економіки після пандемії коронавірусу і відповідно збільшення споживання пального.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 115. Текстовий онлайн

Розвінчування російських фейків 17 червня

Українську волонтерку Тайру звільнили із полону

Статус кандидата в ЄС, Борис Джонсон знову в Києві, "Василий Бех" затонув. Війна. Головне за 17 червня

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок