Фінське вантажне судно Alppila з 18 тисячами тонн української кукурудзи прибуло в порт на північному заході Іспанії 13 червня. Корабель йшов за новим маршрутом через Балтійське море, щоб уникнути блокади російським флотом на Чорному морі.
Як повідомили СNN у пресслужбі, судно мають розвантажити до 14 червня.
"Це перша партія українського зерна, яка досягла північного заходу Іспанії по морю, використовуючи новий морський маршрут, відкритий в Балтійському морі, щоб уникнути блокади російським флотом портів України на Чорному морі з початку війни", — йдеться в заяві групи виробників кормів для тварин під назвою Agafac.
За словами директора Agafac Бруно Біда, галицька регіональна група виробників кормів для тварин зазвичай імпортує 40% своєї кукурудзи з України в період із січня по червень кожного року, що є частиною загального обсягу в один мільйон тонн кукурудзи, який вона щорічно імпортує на корм для худоби.
"Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона відновлює можливість імпортувати все, що тільки можливо з України»", – сказав він.
Директор компанії розповів, що зерно вивезли із західної України вантажівками до Польщі та Румунії», а потім його завантажили на корабель у польському порту Свіноуйсьце в Балтійському морі.
Бід також додав, що не знає, чи надходила українська кукурудза в якісь інші іспанські порти після початку російського вторгнення в Україну наприкінці лютого.
Що сталося
Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, що призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.
Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Росія має відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.
Що відомо
- 1 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна працює над організацією міжнародної операції з безпечного експорту збіжжя Чорним морем, яку очолюватиме ООН.
- 12 червня заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік розповів, що Україна розробила два маршрути через Польщу та Румунію для експорту зерна та запобігання глобальній продовольчій кризі.
Читайте також
Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
Бомбардування "хлібного кошика": як війна Росії проти України поглиблює світову продовольчу кризу
Deutsche Bahn хоче експортувати більше зерна з України
Росія хоче спровокувати продовольчу, міграційну та енергетичну кризу — Зеленський
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу