Як рятуватися від спеки: поради полтавської дієтологині

Як рятуватися від спеки: поради полтавської дієтологині

Як рятуватися від спеки: поради полтавської дієтологині
фото: pixabay

Влітку, аби втамувати спрагу, потрібно контролювати питний режим та відмовитися від солодких напоїв. Про це Суcпільному розповіла дієтологиня Юлія Пахуща.

За її словами, бажано відмовитися від солодких газованих та негазованих напоїв, особливо влітку. Вони не втамовують спрагу.

"Акцент потрібно зробити на вживанні рідини. Цю воду, яку необхідно вживати, можна здобрити. Наприклад, на 3 літри води порізати лимон, додати туди якусь скибочку апельсина або шкірку апельсина. Можна додати туди листочки м’яти, зробити більш смачну воду. Можна порізати огірки", – говорить дієтологиня Юлія Пахуща.

Для того, щоб правильно вирахувати необхідну для організму добову кількість рідини, потрібно помножити 30 мілілітрів на кілограм ваги. Тобто, якщо людина важить 70 кілограмів, то їй треба пити 2,1 літра рідини.

"Сюди може входити, наприклад, 1,5 літри води і плюс дві-три чашки чаю, чи дві чашки чаю і кава. Але якщо вага людини 100+ (кілограмів – ред.), то ця формула не підходить. Треба спочатку вирахувати свою ідеальну вагу, а тоді вже помножити на 30 (мілілітрів – ред.)".

Влітку можна зменшити кількість жирів, оскільки не холодно, але корисні жири все одно мають бути – такі, як авокадо, оливки, горіхи чи насіння.

"Найголовніша помилка, яку люди роблять влітку, – замінюють прийоми їжі фруктами або ягодами. Це помилка, тому що прийом їжі повинен бути повноцінний. Повинні бути і білки, і жири, і вуглеводи, якась крупа чи боби, клітковина обов’язково – це у вигляді різноманітних овочів, листя салату. А фрукти і ягоди у нас завжди йдуть як десерт, як природня цукерка".

Запастися влітку вітамінами на осінь чи зиму неможливо, каже Юлія Пахуща.

"Усі вітаміни ми повинні отримувати в певній дозі, у певний час і незалежно від того – літо, зима чи осінь. Організм собі візьме те, що йому потрібно взяти на даний момент".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок