"Хочу музикою підтримати українців". До Львова приїхав австрійський органіст Лукас Гаслер

"Хочу музикою підтримати українців". До Львова приїхав австрійський органіст Лукас Гаслер

"Хочу музикою підтримати українців". До Львова приїхав австрійський органіст Лукас Гаслер
Фото: Суспільне Львів

У суботу, 11 червня, у Львові відбудеться концерт австрійського органіста-віртуоза Лукаса Гаслера. Попри війну він приїхав, щоб підтримати Україну.

Лукас Гаслер у Львові вперше. До міста він їхав потягом упродовж 20 годин.

"На мою думку, дуже важливо підтримати Україну зараз і в цьому вся справа. Небезпечно, я знаю це. Я поговорив зі своєю сім’єю, друзями. Всі про це знають, і це мій ризик, але це те, що я справді хочу робити і цим підтримати українців. Я думаю, що потрібно повернути себе до нормального життя. І музика — це робить чудово, вона може змінити життя", — розповів Лукас у коментарі Суспільному.

"Хочу цим підтримати українців". До Львова приїхав австрійський органіст Лукас Гаслер
Австрійський органіст Лукас Гаслер у Львові готується до свого концерту. Суспільне Львів

Під час концерту виконають твори Моцарта, Баха та Бетховена. За словами співдиректора органного залу Тараса Демка, переговори про приїзд артиста до Львова вели близько року.

"Лукас, не злякавшися війни, приїжджає в Україну. На підтримку він виконує музику. Це дуже важливо, тому що показує, що наші зв’язки не розриваються. Ми продовжуємо культурну роботу. Продовжуємо жити і це дуже важливо – показувати, що життя триває. І музика триває. Музика — це те, що дає можливість базуватися на вічних цінностях. Розуміти, що є для чого боротися. Це дуже потрібно зараз", — розповів співдиректор Львівського органного залу Тарас Демко.

В органному залі на цьому концерті очікують побачити повний зал глядачів. Тривалість концерту – близько години. За два дні його побачать близько шести сотень людей.

Лукас Гаслер навчався органного мистецтва в Гамбурзі, Стразбурзі та Ґраці. Він концертує в Європі та Азії, є лауреатом багатьох міжнародних органних конкурсів. В останній час пробує себе як композитор.

Читайте також: Анджеліна Джолі зустріла у Львові пасажирів евакуаційного потяга
На початок