У Львові стартувало онлайн-голосування за нові назви для вулиць

У Львові стартувало онлайн-голосування за нові назви для вулиць

У Львові стартувало онлайн-голосування за нові назви для вулиць
Фото: Львівської міської ради

Сьогодні, 8 червня, у Львівській громаді стартувало онлайн-голосування за нові назви для вулиць, які раніше найменували на честь російських діячів та місцевостей. До першого блоку голосування увійшло 14 назв. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Список варіантів для перейменування сформували на базі пропозицій, які надсилали мешканці Львова, громадські організації, наукові та мистецькі інституції.

"Мешканці можуть обрати один із запропонованих варіантів до кожної вулиці. На першому етапі нові назви обиратимуть для теперішніх вулиць: Карла Брюллова, Олександра Герцена, Михайла Глінки, Дагестанська,  Василя Жуковського, Петра Козланюка, Володимира Короленка, Миколи Некрасова, Івана Сєченова, Льва Толстого, Антона Чехова, Чуваська, Миколи Скрипника, Миколи Кибальчича", — каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Варіант, який набере найбільше голосів, отримає один бал. Його враховуватиме робоча група при затвердженні нової назви вулиці. Фінальне рішення щодо перейменування вулиць мають затвердити депутати на сесії Львівської міськради.

Голосування за перший блок вулиць триватиме до 15 червня. До цього часу усі охочі зможуть віддати голос за кращий варіант за посиланням.

Загалом у Львівській громаді планують перейменувати 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи тих, які мають назви, що асоціюються з Російською імперією, Росією чи СРСР. Зокрема, 41 вулицю — у Львові, 6 вулиць перейменують у Винниках, 5 – у смт Рудне та 1 – у селі Підрясне.

Читайте також: "Прописку змінювати не потрібно". Як відбуватиметься перейменування вулиць у Львові

На початок