У Дніпрі провели тренінг з евакуації маломобільних людей

У Дніпрі провели тренінг з евакуації маломобільних людей

У Дніпрі провели тренінг з евакуації маломобільних людей
Суспільне Дніпро

У Дніпрі провели тренінг, де навчали волонтерів та медпрацівників, як евакуювати людей з інвалідністю. Організаторка тренінгу, голова громадської організації "Океан добра" Ольга Волкова розповіла Суспільному: навчають правильно поводитися та спілкуватися з людьми.

"Допомогти людям з інвалідністю, лежачим, треба так, щоб не нашкодити собі, і не пошкодити людині її колісне крісло або якісь інші засоби, які дорого коштують і які важко отримати, а під час війни взагалі неможливо", — говорить Ольга.

Для волонтерів та охочих

На тренінг також запросили людей з інвалідністю. Вони самі розповідали, як краще допомагати.

Ярослав Корнієнко — координатор волонтерів, займається евакуацією. Каже, прийшов отримати знання.

"Я можу поділитися тим, як координувати процес. Але щодо медичної і фізичної допомоги людям, мені є чому повчитися. Хоча вже сотні людей пройшли через наші руки, але не факт, що ми все робили правильно", — зазначив чоловік.

До війни такі тренінги проводили для працівників ДСНС. Зараз планують проводити їх для волонтерів та інших охочих. Про майбутні заходи можна дізнатися на сторінці громадської організації у Facebook.

Центр тимчасового перебування людей з інвалідністю

З 24 березня у Дніпрі працює створений організацією центр тимчасового перебування людей з інвалідністю. Тут живуть переселенці з зони бойових дій.

Пані Ларису волонтери евакуювали з Бахмута. Їхати жінка не хотіла до останнього, аж поки снаряд не потрапив в її будинок.

"Я не ховалася, тому що нереально сховатися. Це ж лічені секунди – ти ж не знаєш, що до тебе зараз прилетить. Я нікуди не спускалася і не збиралася, тому що для мене це було проблемою", — розповідає вона.

У центрі з людьми працюють студенти-медики та просто охочі допомогти. Один з таких – Олександр Потапов, він приїхав з передмістя Харкова, де проживав разом із хворою мамою.

"Ми 50 днів пробули без виїзду взагалі куди-небудь. Нас з мамою вивезли військові, поселили в метро в Харкові. Ми прожили там два тижні, мамі стало гірше, вона погано ходила. І нам порадили поїхати сюди в Дніпро, а з Дніпра вже кудись далі. Ми завантажили її в машину, але на пів дорозі вона померла", — каже чоловік.

У Дніпрі Олександр поховав маму, а сам залишився працювати у центрі для людей з інвалідністю.

З кінця березня, за словами голови організації Ольги Волкової, у центрі вже побували 846 людей, здебільшого — лежачі хворі. Сюди приймали як переселенців з сім’ями, так і самотніх. Практично кожному підбирають подальше місце перебування: за кордоном або на заході України.

Авторка — Олександра Фіненко

Читайте також

Евакуювали близько двох тисяч людей. Волонтери дніпровського фонду безкоштовно вивозять з "гарячих точок"

Не раз – під обстрілами. З початку війни волонтери Дніпра евакуювали з "гарячих" точок майже 2,5 тисячі людей

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок