Благодійний фонд з Дніпра "Добра справа" безкоштовно евакуює людей із населених пунктів, де тривають бойові дії. Команда фонду складається з 23 волонтерів — це небайдужі підприємці.
Координатор евакуації Андрій Музикантов розповідає, у 2014 році сам поїхав з Луганська.
"Переїхав до Києва – війна мене і там дістала. І якраз у той момент, коли наші звільнили Бучу, і всі ми побачили, що там коїться, я зрозумів, що треба вивозити цивільних. Вивозити, бо буде біда", — говорить чоловік.
Евакуацією людей волонтери фонду займаються з кінця березня. Починали з Харкова, а зараз вивозять людей з Донеччини та Луганщини.
Загалом евакуювали вже близько двох тисяч людей. Дехто не хоче їхати з дому, поки ситуація не стає критичною.

"Неможливо жити вже у Краматорську. Я раніше виїжджала в Івано-Франківськ до онуки. А потім ніби заспокоїлося, вирішила повернутися, але зараз там вже неможливо. Дуже мало людей. Гримить усе, з усіх боків, стріляють, кидають ракети", — розповідає пересленка Віра.
Далі жінка знову поїде до онуки. Тим, кому нема куди їхати, і хто має потребу залишитися у Дніпрі, волонтери допомагають із поселенням.
"Ми спочатку займалися евакуацією, але люди повинні кудись їхати. Ми частково довозили людей до вокзалу, тому що в них далі був евакуаційний потяг. Потім стало питання, куди поселяти людей далі. Ми зробили шелтер", — говорить координаторка евакуації Аліна.
За її словами, їхній шелтер зараз вже заповнений. Тож співпрацюють ще й з іншими притулками у Дніпрі. Один з таких – у приміщенні церкви християн баптистів.
Пастор церкви Сергій Сизоненко каже, переселенців тут почали приймати від початку війни. Спочатку це були прихожани з інших регіонів, проте зараз понад 90 відсотків людей, які тут живуть, не є вірянами.
"Ми не робимо різниці між людьми. Усі, хто має потребу, переночувати, поїсти, перепочити – ми запрошуємо і дуже раді всім", — говорить він.
Усі, хто потребує евакуації, можуть звертатися до фонду “Добра справа” за телефонами: +380 66 348 14 85, +380 98 473 08 76.
Авторка — Олександра Фіненко
Читайте також
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро