"Прописку змінювати не потрібно". Як відбуватиметься перейменування вулиць у Львові

"Прописку змінювати не потрібно". Як відбуватиметься перейменування вулиць у Львові

"Прописку змінювати не потрібно". Як відбуватиметься перейменування вулиць у Львові
Фото Роман Балук

У Львові планують перейменувати понад 40 вулиць, названих на честь російських діячів та місцевостей РФ. При цьому зміна назви вулиць не вимагатиме додаткових зусиль від мешканців — усі документи залишаться чинними та не потребуватимуть заміни. Про це повідомила керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва.

За словами посадовиці, після перейменування вулиць мешканці не матимуть жодних фінансових витрат, адже замінювати документи на майно чи землю, а також оновлювати прописку не потрібно.

"Ніхто із мешканців від зміни назви вулиці не потерпатиме фінансово, адже бігти замінювати документи на майно чи землю у такому разі не потрібно. Такого обов'язку закон не передбачає. Відтак усі документи за старими адресами є чинними та не потребують заміни чи отримання нового документа. Не передбачено обов'язку і щодо оновлення відомостей про проживання. Перереєстрація місця проживання особи може відбутися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникне потреба", — каже Наталія Алєксєєва.

Документи потрібно буде замінити лише підприємцям. Ця процедура буде для них безкоштовною та безтерміновою.

Загалом у Львові планують перейменувати щонайменше 40 вулиць, ще шість — у Винниках, п'ять — у Рудному та одну — в Підрясному.

"При всій повазі до Боткіна чи Брюллова, Венеціанова чи Менделєєва, і без львів’ян про них є кому подбати… А от наші місця матимуть український та львівський пам’ятний слід. Усе робимо на спільній комісії, за участі фахівців вивчаємо всі пропозиції", — додає посадовиця.

До комісії увійшли науковці та громадські діячі.

Читайте також: У Червонограді на Львівщині демонтували фігуру з меморіального комплексу "Вічний вогонь"

На початок