Міжнародний союз ковзанярів не підтримав пропозицію України та допустив Росію й Білорусь до конгресу й виборів

Міжнародний союз ковзанярів не підтримав пропозицію України та допустив Росію й Білорусь до конгресу й виборів

Міжнародний союз ковзанярів не підтримав пропозицію України та допустив Росію й Білорусь до конгресу й виборів
International Skating Union

Українська федерація фігурного катання заявила, що представники РФ і РБ не можуть брати участь у подібних заходах та обиратися на керівні посади ISU, поки в Україні триває війна, але її не підтримали.

Російські та білоруські офіційні особи були допущені до конгресу Міжнародного союзу ковзанярів (ISU), що триває в таїландському Пхукеті, попри заклик Української федерації фігурного катання усунути їх і позбавити права брати участь у голосуванні й виборах. Про це повідомляє Inside the Games.

У понеділок, 6 червня, у Пхукеті розпочався традиційний конгрес ISU, що розглядає питання, які стосуються фігурного катання, ковзанярського спорту та шорт-треку. Одну з головних дискусій на конгресі викликала тема війни Росії проти України за підтримки Білорусі та необхідної реакції на неї в межах організації.

Читайте також: Росія втратила місце у раді Міжнародної федерації лижного спорту: як це сталося

Раніше представники ковзанярських видів спорту Росії та Білорусі були безстроково усунуті від участі в міжнародних змаганнях під егідою ISU, а ці країни були позбавлені права проводити відповідні турніри. Водночас Росія та Білорусь зберегли членство в ISU, а їхні офіційні особи – свої керівні посади.

Питання допуску російських і білоруських делегатів до конгресу 2022 року мало входити до порядку денного й висунуто на голосування серед членів ISU. Проте після консультацій із юристами рада ISU ухвалила рішення не робити цього через побоювання судового позову з боку Росії та Білорусі. В разі перемоги росіян і білорусів у суді будь-які рішення, ухвалені на конгресі, та результати виборів були б визнані недійсними.

Унаслідок такого рішення замість ISU відповідні пропозиції висунула Україна, яку підтримали національні федерації Болгарії, Великої Британії та Франції.

Читайте також: "Якщо Путін її захищає, як можна припускати, що процес чесний?" Президентка НОК США – про допінг-розслідування Валієвої

Що запропонувала Україна та якою була реакція

На початку конгресу Українська федерація фігурного катання (УФФК) висунула пропозицію усунути від участі в події представників Союзів ковзанярів Росії й Білорусі та Федерації фігурного катання Росії, які були допущені до конгресу. Зокрема, Україна вимагала позбавити їх участі в голосуванні, обговореннях, дебатах і висуненні пропозицій.

"Ми не бачимо можливості для представників російської та білоруської федерацій бути присутніми на конгресі, як і на змаганнях прийдешнього сезону, поки в Україні тривають бойові дії, – виступив від УФФК суддя й техспеціаліст ISU Сергій Баранов. – Ми також хочемо, аби ви взяли до уваги, що багато тренерів і спортсменів з Росії підтримують дії свого президента та воєнне вторгнення в Україну. Це підтвержують публікації в численних відкритих джерелах".

"Наша країна страждає, наші родини страждають, наші діти страждають. Будинки руйнуються. Як довго це триватиме, ніхто не знає. Наша ціль – повна ізоляція росіян і білорусів від світового спорту та позбавлення їхніх спортсменів права брати участь у міжнародних змаганнях, а цих країн – проводити їх. Люди не можуть робити вигляд, що нічого не відбувається, коли багато українських спортсменів беруть до рук зброю, аби захищати нашу країну... Від себе додам, що я, як батько 4-річного сина, нікому не бажаю побачити перелякані очі дитини, коли поряд із вами вибухають снаряди, а над вашими головами летять частини людських тіл".

Пропозиція України не набрала достатніх 2/3 голосів. 55 проголосували "проти", 48 – "за", ще 13 утрималися. Тож російські й білоруські офіційні особи продовжили участь у конгресі.

Так само конгрес не підтримав пропозицію України не дозволити росіянам і білорусам брати участь у виборах, що мають відбутися 10 червня. На керівні посади в ISU претендують шість росіян та двоє білорусів. Зокрема, переобратися на пост віцепрезидента намагатиметься Алєксандр Лакєрнік. Водночас від України у виборах братиме участь лише Сергій Баранов, який претендує на місце в технічному комітеті танців на льоду.

Цю пропозицію також відхилили. За неї віддали лише 46 голосів, 54 були проти, 16 утрималися.

Третім питанням, яке Україна запропонувала на голосування, було усунення від діяльності в ISU тих росіян і білорусів, яких буде обрано на цьому конгресі. Для рішення на користь України забракло 18 голосів: 60 – "за", 38 – "проти", 18 утрималися.

"Це була дуже складна частина конгресу, – підсумував генеральний директор ISU Фреді Шмід. – Зазвичай цей пункт забирає 4-5 хвилин. Цього разу – 2-3 години. Але це демонструє важливість цього питання, і я гадаю, було важливо, щоби всі мали час висловитися. Це не означає, що наші думки не з народом України".

Як у спорті впроваджують санкції проти Росії та Білорусі

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо