Фотограф полку "Азов" отримав спеціальну нагороду польської фотопремії

Фотограф полку "Азов" отримав спеціальну нагороду польської фотопремії

Фотограф полку "Азов" отримав спеціальну нагороду польської фотопремії
Роботи Дмитра Козацького — захисника Маріуполя і фотографа полку "Азов" . Фото: Grand Press Photo 2022

Захисник Маріуполя і фотограф полку "Азов" Дмитро Козацький із позивним "Орест" отримав спеціальну нагороду польської премії Grand Press Photo 2022. У своїх соцмережах він поширював світлини з "Азовсталі".

Переглянути всі світлини українського захисника можна на сайті Grand Press Photo 2022.

"Ми віримо, що цей диплом Дмитро отримає особисто від нас під час конкурсу наступного року. Чекаємо його, живого та здорового", — сказала президентка Grand Press Foundation Вероніка Міровська.

Напередодні виходу з території заводу "Азовсталь", 20 травня, Дмитро Козацький опублікував у своїх соцмережах світлини із металургійного комбінату в Маріуполі.

Дивіться також: "Місце моєї смерті і мого життя" — захисник Маріуполя опублікував фото з "Азовсталі" і закликав поширювати їх

"Ну от і все. Дякую за прихисток "Азовсталь" — місце моєї смерті і мого життя", — написав він у Twitter.

У наступному дописі "Орест" закликав поширювати його фото — портрети інших захисників та захисниць Маріуполя і насилати їх на всі можливі премії та конкурси.

"Поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії і фотоконкурси, якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі", — написав він.

Довідка. Grand Press Photo – це найважливіший конкурс у Польщі, призначений для людей, які професійно займаються журналістською фотографією, включно з пресою та документальною фотографією. Роботи учасників конкурсу оцінюють експерти зі світовим ім’ям.

Що відомо

  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою.
  • 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) розпочав реєстрацію військових, які залишають завод “Азовсталь”. У тому числі — поранених.
  • Міністерство оборони поки що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.

Читайте також

Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя

"Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"

На початок