Останню салемську "відьму" виправдали у США через 329 років після суду

Останню салемську "відьму" виправдали у США через 329 років після суду

Останню салемську "відьму" виправдали у США через 329 років після суду
"Відьомський дім" в Салемі, де жив суддя Корвін, котрий відправив на ешафот 19 відьом. Фото: Вікіпедія

У Массачусетсі (США) офіційно виправдали Елізабет Джонсон-молодшу, яку в 1693 році було звинувачено у чаклунстві та засуджено до смертної кари, повідомляє The Guardian.

Справу вирішили переглянути після звернень учнів середньої школи Північного Андовера. Школярі провели власне дослідження, вивчали архівні документи, створювали презентації та писали листи до законодавців, щоб відновити репутацію жінки.

"Вони витратили більшу частину року, працюючи над тим, щоб (…) фактично написати законопроєкт", – сказала вчителька Північного Андовера Керрі ЛаП’єр, учні якої взялися за дослідницький проєкт.

Ініціативу підтримала сенаторка штату Массачусетс Діана Дізоліо.

Елізабет Джонсон-молодшу засудили до повішення, коли їй було 22 роки, однак вирок так і не виконали через надмірну кількість судових помилок у Салемі. Жінка ніколи не була заміжня та не мала дітей. У 1712-му вона подала прохання про помилування до місцевого суду, однак заяву так і не розглянули.

Останню салемську "відьму" виправдали у США через 329 років після суду
Зала суду. Ілюстрація 1876 року. Фото: Вікіпедія

За понад три століття у США виправдали десятки людей, які були звинувачені у чаклунстві. "Ми не можемо виправити того, що сталося з жертвами, але, принаймні, здатні змінити дані про несправедливо засуджених", — підкреслила Дізоліо.

Полювання на салемських відьом — одне з найвідоміших полювань на відьом в історії; судовий процес проходив у місті Салемі з лютого 1692 по травень 1693 року. За звинуваченням у чаклунстві 19 жінок було повішено, одного чоловіка розчавлено камінням і від 175 до 200 людей ув'язнено (не менше п'яти з них померли).

Останню салемську "відьму" виправдали у США через 329 років після суду
В Україні теж влаштовували "суди над відьмами". Фото: кадр із фільму "Вій"

На території України теж у минулому влаштовували "суди над відьмами". Пік таких розправ зафіксували у XVII-XVIII сторіччях. В одному з сіл Чернівецького полку в XVIII сторіччі задокументована справа, розслідування якої тривало майже 10 років, про самосуд над відьмою. Загалом, в цей період в архівах віднайдено близько 400 судових справ проти чаклунок. Одна зі знакових – спалення шістьох жінок, яких звинуватив у магії гетьман Іван Брюховецький. Серед них була й дружина Гадяцького полковника.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура