Миколаївські нотаріуси відновлюють доступи до держреєстрів, аби розпочати роботу

Миколаївські нотаріуси відновлюють доступи до держреєстрів, аби розпочати роботу

Миколаївські нотаріуси відновлюють доступи до держреєстрів, аби розпочати роботу
Фото: Dominika Roseclay

Через військову агресію Росії проти України в шести областях та республіці Крим нотаріусам був припинений доступ до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України. Припиняли доступ до держреєстрів і у Миколаївській області.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Суспільне Миколаїв" розповіла приватний нотаріус Марія Міщенко.

За словами Марії Міщенко, метою припинення доступу є запобігання несанкціонованого впливу, зламу і доступу до державних реєстрів, адже реєстри містять інформацію щодо цивільного стану громадян, а також щодо нерухомого майна, юридичних осіб тощо. На території Донецької, Луганської, Херсонської областей та республіки Крим доступ припинений повністю. У Харківській, Запорізькій та Миколаївській областях — частково.

"На території Миколаївської області обмежений доступ користувачам Баштанського району, окрім міста Новий Буг та смт Казанка, Миколаївського району, окрім Березанки, самого міста Миколаєва. У користувачів міста Снігурівка припинений доступ", — розповіла Марія Міщенко.

На звільнених від окупації територіях нотаріуси можуть відновити доступ до реєстрів.

"Наразі це особлива процедура: користувач, зокрема, нотаріус має подати заяву на поновлення доступу до цих реєстрів з накладенням до такої заяви електронного цифрового підпису. Тобто, якщо нотаріус не знаходиться на своєму робочому місці, він не відновив роботу, то його, відповідно, і не підключатимуть до реєстрів. Якщо ж нотаріус працює, він має право подати заявку, зауважити, що він вже відновив роботу або навіть і не припиняв, і отримати доступ до цих реєстрів", — сказала нотаріус.

Аби нотаріус міг відновити роботу, він має відповідати певним критеріям.

"Зокрема, робоче місце, нотаріальні контори, офіси мають знаходитися на території, яка не внесена до "Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану". Також, наприклад, такі критерії, що таким нотаріусам після 1 січня 2020 року не був анульований доступ до реєстрів, не був призупинений доступ на строк не менше 3-х місяців або більше двох разів на строк менший трьох місяців. Тобто такими нотаріусами не були вчинені виконавчі написи на кредитних договорах, які не є нотаріально посвідченими, і такі виконавчі написи, що є незаконними", — розповіла Марія Міщенко.

Нотаріуси, які намагаються відновити роботу, подають заявку до відділення Нотаріальної палати України, а також до територіального управління юстиції.

Читайте також: "Пенсіонери працюють. Що передбачає перерахунок виплат на Миколаївщині"

"Вони їх розглядають, передають на розгляд до Міністерства юстиції, яке приймає відповідний наказ щодо переліку нотаріусів, якими вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна в умовах воєнного стану", — сказала Марія Міщенко.

Перший наказ був 3 травня 2022 року. Станом на 27 травня, опублікований Наказ Мін’юсту від 24.05.2022 р. № 2057/5 "Про внесення змін до переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна". Він постійно поновлюється: нотаріуси, які працювали і які повертаються, відновлюють свою роботу, починають працювати, оформлювати договори.

За словами Марії Міщенко, вона була відсутня тривалий час в місті, не працювала, але повернулася і разом з колегами відновлює роботу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди