На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція

На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція

Оновлено
На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція
Фото: Суспільне Полтава

У Котелевському райсуді на Полтавщині 26 травня продовжили судовий розгляд справи щодо російських військових Олександра Бобикіна та Олександра Іванова. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. На цьому засіданні відбулися судові дебати, підсудним надали останнє слово. Вирок мають оголосити 31 травня.

11:31 Суддя Євген Болибок пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. Його має оголосити 31 травня об 11:00. Засідання завершили.

11:30 Судові дебати завершили, обвинуваченим надали останнє слово. "Вірю в те, що найближчим часов війна закінчиться, настане мир, якого ми всі так чекаємо", - сказав у останньому слові Олександр Бобикін. Іванов від останнього слова відмовився.

11:29 Просить призначити Іванову найменше покарання, яке передбачає стаття, - 8 років позбавлення волі.

На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція
Прокурор Олег Максюк. Фото: Суспільне Полтава

11:27 Підзахисний Іванов не міг визначити, чи є у зоні ураження цивільні люди чи будівлі, каже адвокат. Він лише виконував накази. Прокуратура пропонує надто велике покарання, каже Ковальчук. Це було кримінальне порушення під впливом примусу. Це вважає пом'якшувальною обставиною.

11:25 Адвокат Іванова Володимир Ковальчук на засіданні сказав, що його підзахисний визнав вину у повному обсязі й не оскаржує обставини справи. Він говорить, що Іванов уклав контракт із російською армією ще до війни з Україною.

11:24 Під час виступу у суді Олександр Іванов сказав, що він розкаюється у вчиненому. Просить зменшити термін покарання.

На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція
Російські військовослужбовці Олександр Іванов та Олександр Бобикін. Фото: Суспільне Полтава

11:22 Адвокатка Бобикіна - Валерія Іванова - просить врахувати ті обставини, що чоловік діяв під примусом. Пом'якшувальною обставиною вважає щире катяття. Просить призначити менше, ніж 8 років позбавлення волі.

11:21 Слово у дебатах надали Олександру Бобикіну. Чоловік говорить, що він повністю винен у тому, що йому інкримінують. "Додати мені просто нічого, я повністю винен", - каже росіянин.

11:20 Обтяжуюча обставина для обох росіян - вчинення злочинів групою осіб за попередньою змовою небезпечним способом, каже прокурор. Іванову та Бобикіну просить призначити по 12 років позбавлення волі.

11:18 Обоє військових у суді визнали провину та підтвердили обставини скоєння злочинів, говорить прокурор Олег Максюк.

11:15 За словами Максюка, Іванов близько 5:00 24 лютого з "Граду" обстрілював Харківщину із території Росії. Через обстріл було пошкоджено, зокрема, електропідстанцію, комунальний заклад та житлові будинки.

11:12 Інший прокурор Олег Максюк розповідає про обстріли, які здійснював Олександр Іванов. Останній був навідником

На Полтавщині судять російських військових. Текстова трансляція
Виступає прокурор Харківської обласної прокуратури Василь Панов. Фото: Суспільне Полтава

11:10 За словами прокурора Василя Панова, у ніч із 23 на 24 лютого 2022-го року з території Росії, Бобикін обстрілював з "Граду" населені пункти Харківщини - Козачу Лопань та Ветеринарну.

11:02 Дебати розпочали зі сторони обвинувачення. Виступає прокурор Харківської обласної прокуратури Василь Панов.

11:00 У суді розпочали друге засідання по суті. Сторони переходять до дебатів.

За даними слідства, Олександр Бобикін та Олександр Іванов причетні до артилерійських обстрілів Харківщини, що призвело до руйнувань об’єктів критичної інфраструктури та житлових будинків.

Що відомо:

  • Російські військовослужбовці Олександр Іванов та Олександр Бобикін переховувалися у Харківській області після того, як колону їхньої техніки розбили Збройні сили України. Обидва здалися українській армії. Бобикін – солдат, водій бойової машини "Град", Іванов – єфрейтор, навідник "Града".
  • Їх обвинувачують в скоєнні злочину за частиною першою статті «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України. За це передбачено до 12 років позбавлення волі.
  • Справу передали до суду на початку травня 2022-го року. За даними слідства, обвинувачені обстрілювали селище Козача Лопань та місто Дергачі на Харківщині. Тоді зруйнували житлові будинки та інфраструктуру.
  • Підготовче засідання у справі відбулося 17 травня у режимі відеоконференції. Тоді обвинуваченим продовжили термін тримання під вартою на 60 діб без права внесенення застави – до 15 липня 2022-го року. Цей час вони проведуть у Полтавській установі виконання покарань №23.
  • Перше засідання по суті відбулося 19 травня у Котелевському районному суді. Обоє обвинувачених визнали свою провину.
На початок