Суд Полтавщини залишив під вартою двох полонених РФ на Харківщині

Суд Полтавщини залишив під вартою двох полонених РФ на Харківщині

Суд Полтавщини залишив під вартою двох полонених РФ на Харківщині
Суд залишив полонених військових РФ під арештом. Фото: скрін

Котелевський районний суд Полтавської області провів підготовче засідання у справі за обвинуваченням двох військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації у порушенні законів та звичаїв війни. Вони потрапили у полон у лютому на території Харківщини.

Засідання, що відбувалося 17 травня у режимі відеоконференції, транслювалося на сайті суду онлайн.

Обвинувачені Олександр Бабикін та Олександр Іванов, водій та навідник машини "Град", вийшли на зв'язок з Дніпровської виправної колонії. Інтереси обвинувачених, яким надали перекладача, представляють захисники Валерія Іванова та Володимир Ковальчук. Іванова просила суд розглядати справу в закритому режимі у зв'язку з воєнним станом України. Прокурори заперечили: воєнний стан за законом не є підставою для розгляду справи у закритому режимі.

Сторона обвинувачення клопотала про продовження російським військовим терміну тримання під вартою на 60 діб без права на заставу. Панов просив суд перевести обвинувачених до Полтавської установи виконання покарань. Обвинувачені не заперечували проти продовження строку перебування під вартою, однак просили залишити їх у Дніпрі.

Обвинувачені також виступили за те, щоб справу розглядав один суддя, а не колегія з трьох.

Вивчивши клопотання та матеріали справи, суд постановив призначити кримінальне провадження до розгляду по суті. Засідання відбудеться об 11:00 19 травня 2022 року.

Суддя Євген Болідов задовольнив клопотання прокурора: Бабикіну та Іванову продовжили термін тримання під вартою до 15 липня 2022 року. Їх переведуть до Полтавської установи виконання покарань №23.

При цьому суд відмовив у задоволенні клопотання захисниці та постановив проводити відкритий розгляд справи.

Що відомо

  • Полонені російські військовослужбовці Олександр Іванов та Олександр Бабикін переховувалися у Харківській області після того, як колону їхньої техніки розбили Збройні сили України. Обидва здалися українській армії. Бабикін — солдат, водій бойової машини "Град", Іванов — єфрейтор, навідник "Града". Їх обвинувачують в скоєнні злочину за ч. 1 ст. 437 Кримінального кодексу України. Військовим РФ загрожує до 12 років ув'язнення.
  • Справу передали до суду на початку травня 2022 року. За даними слідства, обвинувачені військові РФ обстрілювали Козачу Лопань та Дергачі, що спричинило руйнування житлових будинків та інфраструктури населених пунктів. Військовим РФ загрожує до 12 років ув'язнення.
  • Козача Лопань розташована на кордоні з РФ і окупована з перших днів вторгнення російських військ в Україну. У березні голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко повідомляв, що внаслідок російського обстрілу селища касетними бомбами загинули щонайменше шестеро людей, зруйновано залізничний вокзал, магазини, аптеки та інші цивільні будівлі у центрі селища.
На початок