"Питання у тому, з яким саме президентом РФ буде домовлятися Україна" — Зеленський у Давосі

"Питання у тому, з яким саме президентом РФ буде домовлятися Україна" — Зеленський у Давосі

"Питання у тому, з яким саме президентом РФ буде домовлятися Україна" — Зеленський у Давосі
. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський вважає, що закінчення війни залежить від бажання різних країн, зокрема РФ та західних партнерів.

"Перш за все, від бажання, бажання різних сторін, бажання об'єднаного Заходу щодо міцності й озброєння, фінансової міцності України, і бажання об'єднаного Заходу не боятися воювати з РФ. Воювати в цій гібридній війні по-різному, не своїми людьми, перш за все", — зазначив гарант під час свого виступу на українському сніданку на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Український сніданок у Давосі — це традиційна дискусія, цьогоріч спікери обговорювали яким буде подальший хід війни і як виглядатиме майбутнє України та світу після її закінчення. Серед учасників дискусії:

  • професор історії Тімоті Снайдер,
  • головна редакторка журналу The Economist Санні Мінтон Беддос,
  • міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба,
  • члени Верховної ради, політики.
Читайте також: У серпні на фронті станеться переломний момент — Буданов

Під час виступу Зеленський додав, що закінчення війни залежить у тому числі від бажання Росії її закінчити.

"Тому що ця війна в будь-якому випадку закінчиться, і ми розуміємо з вами, що є військова частина війни. І після військової частини, в будь-якому випадку, я впевнений, буде мирний процес і буде стіл перемовин, і буде точно мир. Питання, з ким Україна точно буде домовлятися. Питання, з яким президентом Росії буде домовлятися Україна. І це також залежить від вже чинного президента Росії", — наголосив Зеленський.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У НАТО вважають, що Україна могла б повернути тимчасово окуповані території Криму та Донбасу військовим шляхом, але вважають, що це могло б викликати невдоволення місцевого населення.
  • Українці зовсім не готові віддавати ані Крим, ані Донбас: більшість вважають, що Україна має використовувати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86%) і Криму (80%). У цьому впевнені мешканці усіх регіонів, і цей показник зараз вищий, ніж у довоєнні часи.
  • Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Wall Street Journal заявив, що Україна має намір досягти повернення російських військ на кордони, окреслені до 24 лютого 2022 року. Після цього буде поставлено питання про звільнення Криму.
  • У квітні президент Зеленський заявив, що тимчасово окуповані Росією території можна звільнити військовим шляхом за умови, якщо Україна має необхідну зброю. За його словами, останнім часом Україна почала її отримувати.

Читайте також

Війна і російська пропаганда. Розбираємо історичні міфи з промови Путіна

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

Зеленський озвучив ціну звільнення окупованого Криму та умову зустрічі з Путіним

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок