У Чернівецькій області від перших днів війни люди почали волонтерити: шукали та купували спорядження для ЗСУ, готували їжу для військових та людей у зоні бойових дій, приймали людей з інших регіонів.
Зібрали історії та фото цих волонтерів, про яких ми розповідали впродовж трьох місяців повномасштабної війни Росії проти України.
11-річний переселенець збирав гроші для українського війська
Максим переїхав з родиною до Чернівців з Покровська. Аби допомогти мамі, він розклеїв оголошення про те, що зможе виконати дрібні доручення сусідів за плату. Врешті хлопчик вирішив за зароблені гроші купувати амуніцію для військових. Також гроші Максиму надсилають люди, які потрапляють на оголошення хлопця про підробіток.

Зібрав та розвіз тисячу тонн допомоги
Чернівчанин Олег Мазур організував відправлення гуманітарних вантажів із Франції. Там в Олега була власна будівельна компанія, проте з початком війни він та його співробітники займаються перевезенням гуманітарної допомоги. За два місяці Олег зібрав понад 30 мікроавтобусів та 20 вантажівок з ліками, військовою амуніцією, продуктами та засобами гігієни.

Робить мобільні машини для українського війська з радянських ВАЗів
Волонтер з Хотина Володимир Садик робить баггі — легкі автомобілі високої прохідності.Такі машини можуть допомогти швидко доставити зброю чи забрати пораненого. Авто віддають військовим безкоштовно, проте збирають гроші на деталі.

Ковалі в одній з громад області в перші дні війни виготовили 15 протитанкових їжаків. Частину "їжаків" відправили військовим на передову, а частину залишили для громад області.

Хліб для вимушених переселенців
У притулку для матерів та дітей у Чернівцях готували хліб та булочки для вимушених переселенців. За день могли випекти 400 булочок та 50 хлібин для людей з інших регіонів. Також у центрі дають прихисток для матерів з дітьми.

Роблять консервацію для війська усім селом
В кухні одного з ресторанів області волонтери готували їжу для українських військових. У перші тижні повномасштабного вторгнення тут працювали цілодобово по змінах: хтось упродовж дня, інші ― усю ніч.
Волонтери готували тушкованки з риби та м'яса із крупами. Продукти приносили благодійники. За перші два дні вдалося виготовити понад тисячу банок консервації.

Поселили понад 200 людей з інших регіонів
Родина з Хотина відремонтувала свій будинок, аби там змогли жити вимушені переселенці. За місяць їм вдалося дати прихисток понад 200 людям з інших регіонів. Дехто залишався на декілька тижнів, дехто - на кілька днів. Найбільша кількість, яку селили одночасно — понад 40 людей. У майже всіх кімнатах розмістили спальні місця, людей безкоштовно годували, а також давали необхідний одяг. Продукти та речі для вимушених переселенців приносили місцеві жителі.

"Ми завжди вас підтримаємо, бо в нас спільний ворог"
Грузин Тіте Мікадзе приблизно місяць допомагав у волонтерському штабі в Чернівцях. Там сортував і вантажив коробки з їжею та одягом. Тіте розповідав про війну в Україні на своїй сторінці в Інстаграм та залучав гуманітарну допомогу закордону для українського війська та вимушених переселенців.

Роблять ліжка, щоб люди не спали на матах
У Глибоці брати-столяри виготовляють дерев’яні ліжка для вимушених переселенців. Ліжка передають до школи, де приймають людей з інших регіонів. Один з братів повернувся з-за кордону, аби допомагати. Чоловіки співпрацюють з підприємцем, який надає їм деревину.

Піаніст-віртуоз волонтерить у центрі для мам і дітей
Майк Кауфман-Портніков разом з дружиною допомагають у кризовому центрі для матерів та дітей у Чернівцях. Також піаніст виступив з благодійним джазовим концертом на вулиці Ольги Кобилянської. Гроші, зібрані на виступі, передали на потреби Збройних сил України.

Ремонтують сторічний будинок, аби поселити вимушених переселенців
Волонтери облаштовують австрійський будинок для життя людей, які вимушено покинули свої домівки. Приміщення надали в користування безкоштовно. Будматеріали, техніку та меблі волонтерам жертвують благодійники. У будинку хочуть облаштувати коворкінг, декілька спалень та комфортний підвал.

Читайте також
Потрібно 40 людей, а охочих 900. День роботи штабу у Чернівцях, який допомагає армії та переселенцям
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]