У притулку для матерів та дітей у Чернівцях готують хліб та булочки для вимушених переселенців. Також у притулку готові прихистити матерів з дітьми.
Про це Суспільному сказала директорка притулку Валерія Нікітій.
За її словами, щодня в притулку печуть 400 булочок та 50 хлібин для людей, які приїхали в область з інших міст. В притулку вже прийняли двох вимушених переселенок з дітьми. Вони приїхали з Броварів та Києва. В притулку можуть поселити ще щонайменше десятьох жінок з дітьми.

З жительками притулку та їхніми дітьми працює психолог. Він допомагає впоратися з тривогою через війну. Дітям психолог пояснює те, що відбувається в країні.
Вікна першого поверху у притулку заклали мішками з піском. На випадок повітряної тривоги для жителів центру поклали матраци та ковдри в підвалі, який раніше слугував спортзалом. В підвалі проводять усю ніч матері з немовлятами та дітьми з інвалідністю, аби зайвий раз не будити дітей після відбою повітряної тривоги.

"Спочатку я дітям казала, що це гра, але це неправильно так говорити. Тепер я їм кажу, що у нас в кімнаті зараз небезпечно, тому що можуть стріляти, саме тому ми йдемо у підвал", — каже мама чотирьох дітей Марічка.

Також для безпеки притулку найняли додаткових охоронців. Під час повітряної тривоги вони перевіряють кімнати, аби пересвідчитися, що всі перейшли до підвалу.
Читайте також
На Буковину з різних регіонів приїхали 18 тисяч людей. Яку допомогу їм пропонують
У Чернівцях доглядають за дітьми вимушених переселенців. Куди звернутись
Що відомо
- У Чернівецькій області діє цілодобовий гуманітарний штаб. Там збирають речі для людей, які приїжджають з інших міст.
- Буковинці можуть приймати у себе людей, які потребують прихистку. Вимог до житла немає. Щоб прийняти у себе людей, потрібно подзвонити у муніципальний контакт-центр: 050 222 15 80.
- У громадах Чернівецької області приймають людей, які приїхали з інших регіонів. Там облаштували комунальні приміщення.
- У Чернівцях людям, які тривожаться через війну, безкоштовно надають екстрену психологічну допомогу. Психологи-волонтери допомагають онлайн та очно як вимушеним переселенцям, так і жителям міста.