"Всіх влаштовував український Краматорськ": історія його жительки, яка втекла від війни на Хмельниччину

"Всіх влаштовував український Краматорськ": історія його жительки, яка втекла від війни на Хмельниччину

"Всіх влаштовував український Краматорськ": історія його жительки, яка втекла від війни на Хмельниччину
Фото: Суспільне.

За вісім років від початку війни змінився в кращий бік… Так про рідний Краматорськ говорить його жителька Олена Вороніна. Через війну жінка вже вдруге покинула рідний дім, зараз з дітьми проживає в Новій Ушиці.

Вперше з Краматорська Олена Вороніна тікала з родиною в 2014 році. Згадує, на той час була вагітна донькою. Повернулися додому влітку, відразу ж після звільнення Краматорська українською армією. Її життя в рідному місті весь цей час, говорить, було спокійним.

У Краматорську Олена працювала вихователькою в українському дитячому садочку.
У Краматорську Олена працювала вихователькою в українському дитячому садочку. Фото: Суспільне.

«Я працювала звичайним вихователем в звичайному садочку, чоловік працював на машинобудівному заводі, діти ходили до школи. В нас був невеликий будинок, дві кішки, дві собаки – все як у звичайних людей», - каже жінка.

Свій Краматорськ Олена Вороніна згадує зеленим містом, яке розвивалось швидкими темпами.

«Будувались парки, сквери, дороги. Ремонтувались лікарні, школи, садки. Місто почало процвітати», - згадує колишня жителька Краматорська.

Жительці Краматорська Олені Вороніній уже вдруге довелося вткати від війни з рідного Краматорська. Вперше - у 2014 році, коли вона була вагітна донькою.
Жительці Краматорська Олені Вороніній уже вдруге довелося вткати від війни з рідного Краматорська. Вперше - у 2014 році, коли вона була вагітна донькою. Фото: Суспільне.

Вивезти дітей вирішили в середині березня, коли місто почали обстрілювати ракетами, каже Олена. Її чоловік покидати Краматорськ не захотів, і дотепер залишається там.

«З чоловіком вирішили, щоб я вивозила дітей куди-небудь. Ми не знали, куди їхали», - розповідає жінка.

До Нової Ушиці прибули 21 березня, на день народження Олени. Помешкання знайшли через волонтерів.

«Ми не знали, що таке Нова Ушиця, де це знаходиться, як виглядає, їхали просто навмання», - говорить переселенка.

Дтям у новому домі в Новій Ушиці спокійніше, але вони сумують за домом в Краматорську, в якому залишився тато.
Дтям у новому домі в Новій Ушиці спокійніше, але вони сумують за домом в Краматорську, в якому залишився тато. Фото: Суспільне.

Зараз жінка чекає, коли зможе повернутися до рідного міста. Та каже – серед її оточення на батьківщині людей, які воліли б бачити в Краматорську «рускій мір» – не було.

«У нас садочок україномовний, ми і батьки розмовляли з дітьми тільки українською мовою. Всіх влаштовувало те, що є – українське місто Краматорськ», - каже Олена Вороніна.

Читайте також

Читайте новини у нашому Телеграмі - https://t.me/suspilnepodillya

На початок