У Хмельницькому студенти виготовляють мініелектростанції для ЗСУ

У Хмельницькому студенти виготовляють мініелектростанції для ЗСУ

У Хмельницькому студенти виготовляють мініелектростанції для ЗСУ
Фото: Суспільне Поділля

Три сонячні мініелектростанції створили й відправили військовослужбовцям студенти та викладачі Хмельницького національного університету. Ці електростанції на третину дешевші від китайських аналогів.

Про це Суспільному розповів завідувач кафедри електромеханічних та енергетичних систем закладу Олег Поліщук.

Студент 5 курсу Хмельницького Національного університет Андрій Єрій допомагає збирати сонячні електростанції. Робить це після занять.

«Підготовка кабелів займає приблизно годину. А складання і підготовка інших компонентів теж до 3-4 годин. Я підготовлюю клеми для з’єднання: зачищаю їх, відрізаю необхідну довжину, залужую паяльником, каніфоллю», - розповідає хлопець.

За словами завідувача кафедри електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету Олега Поліщука, ідею створення міні сонячних електростанцій подав їх колишній випускник, нині військовослужбовець Збройних сил України.

«До нас звернувся наш випускник, який зараз служить в збройних силах України, і знаходиться на сході України. В них виникла потреба зарядки мобільних телефонів, рацій, від таких мобільних пристроїв. В нас є спеціальність електроенергетика, електротехніка, електромеханіка. Ми готуємо фахівців за даним профілем, і студенти вивчають таку дисципліну, як нетрадиційні відновлювання джерел енергії, де розглядають побудову таких от міні сонячних електростанцій. І ми вирішили таку сонячну електростанцію виготовити для потреб ЗСУ», - говорить Олег Поліщук.

Як розповів викладач кафедри машинних апаратів електромеханічних та енергетичних систем університету Сергій Пундик, міні сонячна станція складається з 6 основних приладів.

«Електростанція складається з самої сонячної панелі. Вона комплектується у захисному чохлі. Далі йде контролер, який відповідає за заряд акумуляторної батареї, він знаходиться у ящику. А від самої батареї вже йде в нас на інвектор, тобто перетворювач з 12 вольтів на 220. Ми вже можемо будь-які побутові пристрої підключати», - каже Сергій Пундик.

Зі слів аспіранта кафедри машинних апаратів електромеханічних та енергетичних систем університету Андрія Поліщука, наразі у них виникли проблеми з закупкою комплектувальних запчастин.

«З цим у нас велика проблема, тому, що багато розбирають на фронт. З Китаю немає можливості замовити. Зазвичай все йшло через одеський порт. Але в нас поки що вистачає тих матеріалів, які ми замовляли раніше», - розповідає Андрій Поліщук.

За його словами, частково запчастини купують власним коштом. Складають електростанції викладачі та студенти університету, як волонтери. Уже є замовлення на 8 сонячних станцій. До електростанції можна підключати побутові електроприлади, заряджати телефони, рації. Одночасно можна під'єднати до 10 телефонів або до 5 рацій.

«Ціна аналогів біля 7- 8 тисяч гривень. А наша електростанція по собівартості виходить до 5 тисяч», - каже Андрій Поліщук.

Читайте також

  • Пенсіонери з Польщі та Франції волонтерять у Хмельницькому.
  • Створює патріотичні прикраси. Переселенка зі Слов’янська перетворила хобі у маленький бізнес.
На початок