Португалія надасть Україні 250 млн євро

Португалія надасть Україні 250 млн євро

Португалія надасть Україні 250 млн євро
. Португалія надасть Україні фінансову допомогу, фото: Урядовий портал

Португалія долучиться до післявоєнної відбудови, а також надасть Україні до 250 млн євро фінансової підтримки. Відповідний меморандум був підписаний прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою, повідомляється на сайті українського уряду.

Кошти переважно надаватимуться через Міжнародний валютний фонд. Також є можливим залучення інших держав-членів ЄС та багатосторонніх інституцій. Перший транш у розмірі до 100 млн євро Україна має отримати у 2022-му році.

"Ця важлива домовленість допоможе Україні зберегти макроекономічну стабільність під час війни та дасть можливість скоріше відновитися після її завершення. Перемога буде за нами, у нас немає сумніву. Нас підтримує вся Європа й увесь цивілізований світ", — наголосив Шмигаль.

У межах свого візиту до Києва Антоніу Кошта також зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Кошта відзначив опір українського народу "варварському й цілковито незаконному вторгненню Росії й той приклад мужності, який українці показали всьому світові".

Прем'єр-міністр підтвердив готовність долучитися до відбудови України після війни та зазначив, що його країна може стати куратором відновлення шкіл і дитячих садків, які були зруйновані внаслідок бойових дій.

Президент України Володимир Зеленський своєю чергою відзначив, що під час зустрічі було обговорено широке коло важливих питань, зокрема подальша оборонна допомога Україні з боку Португалії, посилення санкційного тиску на РФ та питання притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.

"Розраховуємо, що державний голос Португалії буде на підтримку нашої країни щодо статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу під час розгляду цього питання на засіданні Європейської Ради в червні", – додав президент.

Це перший візит прем‘єр-міністра Португалії до України за період незалежності.

Що відомо

  • "Велика сімка" пообіцяла дати Україні майже $20 млрд допомоги.
  • Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримує додаткове озброєння на суму до 100 мільйонів доларів.
  • Байден підписав закон про виділення Україні 40 мільярдів доларів допомоги.

Читайте також

Португалія розслідує передачу Росії інформації про українських біженців

Європейська комісія затвердила план відбудови України. Що він передбачає

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок