"Велика сімка" пообіцяла дати Україні майже $20 млрд допомоги. На РФ і Білорусь чекає подальша ізоляція

"Велика сімка" пообіцяла дати Україні майже $20 млрд допомоги. На РФ і Білорусь чекає подальша ізоляція

"Велика сімка" пообіцяла дати Україні майже $20 млрд допомоги. На РФ і Білорусь чекає подальша ізоляція
ілюстративне фото з відкритих джерел

Країни "Великої сімки" залучили 19,8 мільярда доларів фінансової допомоги Україні на тлі її протистояння російській агресії та пообіцяли збільшити підтримку, якщо в цьому виникне потреба.

Про це йдеться у спільній заяві G7 за підсумками зустрічі міністрів фінансів у німецькому Бонні, оприлюдненій 20 травня.

"У 2022 році ми залучили 19,8 мільярда доларів бюджетної підтримки, зокрема 9,5 мільярда доларів нещодавньої підтримки… з тим, щоб допомогти Україні закрити її фінансову діру та продовжити надання базових послуг українцям", — ідеться в комюніке.

Також, зазначили представники країн "Великої сімки", вони продовжать підтримувати Україну під час війни та після неї й "готові зробити більше, якщо це буде потрібно".

Міністри фінансів країн G7 підкреслили, що відповідальність за розв’язану війну несуть Путін, його уряд і прихильники, а також білоруський режим.

"Ми наголошуємо на нашому спільному зобов’язанні рішучій та скоординованій санкційній відповіді на агресивну війну Росії. Ми продовжимо збільшувати ціну війни для Росії, ізолюючи її та Білорусь із від глобальної економіки", — зазначається в комюніке.

Водночас у документі не згадується про конкретні заходи з подолання залежності від енергетичних ресурсів Росії, хоча раніше Reuters із посиланням на джерела стверджувало, що такі кроки на зустрічі "Великої сімки" обговорюватися будуть.

Читайте також: Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Що відомо

  • Глави центральних банків і міністерств фінансів "Великої сімки" за підсумками засідання 20 квітня у Вашингтоні висловили підтримку Україні в її збройному протистоянні з Росією та пообіцяли надати фінансову допомогу. Натомість на Москву чекають подальші обмеження з метою її ізоляції від глобальної фінансової системи.
  • 8 травня президент України Володимир Зеленський взяв участь у віртуальній зустрічі з лідерами країн "Великої сімки". Там він заявив, що кінцевою метою України є забезпечення повного виведення збройних сил та техніки Росії з усієї території України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок