WTA та ATP не нараховуватимуть очки за Вімблдон через недопуск тенісистів з Росії та Білорусі

WTA та ATP не нараховуватимуть очки за Вімблдон через недопуск тенісистів з Росії та Білорусі

WTA та ATP не нараховуватимуть очки за Вімблдон через недопуск тенісистів з Росії та Білорусі
AP

"Великий Шолом" де-факто став виставковим турніром.

Жіноча тенісна асоціація (WTA) і Асоціація тенісистів-професіоналів (АТР) прийняли рішення позбавити Вімблдон рейтингових очок через недопуск до змагань російських і білоруських гравців. Обидві організації виступили з відповідними заявами.

Напередодні Всеанглійський клуб та Асоціація лаун-тенісу (LTA) заборонили участь у своїх турнірах, зокрема у Вімблдоні, представників РФ і Білорусі через повномасштабне вторгнення Росії за підтримки Білорусі в Україну.

Попри те, що британські організації вважають це рішення "найвідповідальнішим", у WTA та ATP цей крок сприйняли негативно й назвали "дискримінаційним". Пізніше вони пригрозили Вімблдону та LTA санкціями.

Читайте також: WTA не позбавлятиме рейтингових очок британські тенісні турніри через недопуск росіянок і білорусок

Зрештою, WTA і ATP залишили рейтингові очки для змагань в Ноттінґемі, Бірмінґемі та Істбурні. Однак прийняли кардинально інше рішення щодо змагань серії "Великого Шолома".

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про санкції проти Росії у спорті, а також про відсторонення російських тенісистів від Вімблдону.

Як пояснили своє рішення у WTA і АТР?

І в заяві від АТР, і в заяві від WTA головною причиною позбавлення Вімболдону очок назвали "дискримінацію гравців за національною ознакою". Згідно з позицією тенісних організацій, рішення, що прийняли Всеанглійський клуб та Асоціація лаун-тенісу (LTA) порушує принцип виступів на турнірах у чоовічому та жіночому турах, не зазнаючи дискримінації і маючи рівні можливості.

"Наші правила та угоди існують для того, щоб захищати права гравців у цілому. Односторонні рішення такого характеру, якщо їх не розглянути, створюють руйнівний прецедент для решти Туру. Дискримінація за окремими турнірами просто нежиттєздатна в Турі, який діє в більш ніж 30 країнах", – ідеться у заяві АТР.

Ба більше, у заявах тенісних організацій також згадуються окремі умовні штрафи для інших змагань у Великій Британії, зокрема, у Ноттінґемі, Бірмінґемі та Істбурні.

"Окрім того, кожен із турнірів, санкціонований WTА, буде оштрафовано, а їхні турнірні санкції WTA будуть на випробовальному терміні. Оскільки є альтернативні турніри протягом тих самих тижнів, рейтингові очки WTA [на цих змаганнях] враховуватимуться", – наголошують у WTA.

Водночас і АТР, і WTA готові переглянути своє рішення щодо зняття очок, якщо відповідна реакція буде від організаторів Вімблдона, і вона сприятиме "консенсусу" в цьому питанні.

Як у тенісі реагують на війну Росії проти України та санкції

На початок