З Тернополя на фронт відправляють авто, які вилучили у затриманих волонтерів

З Тернополя на фронт відправляють авто, які вилучили у затриманих волонтерів

З Тернополя на фронт відправляють авто, які вилучили у затриманих волонтерів
Фото: Нацполіція Тернопільщини

З Тернополя на фронт відправляють автомобілі, вилучені у волонтерів, яких підозрюють у привласненні коштів. Це машини Івана та Андрія Козаків. Про це повідомив під час брифінгу голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.

За його словами, передати вилучені автомобілі бійцям вирішили на раді оборони Тернопільщини.

"Ці авто завтра поїдуть на передову. Машини вилучили примусово. У зоні бойових дій ними користуватимуться військові Збройних сил України. І вирішуємо, як передати воїнам близько 5 мільйонів гривень, що знаходяться на рахунках у цих волонтерів, а також іншу валюту, яку вилучили вдома у цих чоловіків. Плануємо, що ці кошти будуть використані на закупівлю зброї і паливно-мастильних матеріалів та інших необхідних бійцям речей", – каже Володимир Труш.

Начальник Нацполіції області Олександр Богомол повідомив, що затримані волонтери перебувають у слідчому ізоляторі, а вилучені автомобілі для потреб ЗСУ передадуть у Луганську область.

Нагадаємо, волонтерам з Лановеччини Івану та Андрію Козакам, яких підозрюють у привласненні волонтерських грошей, обрали запобіжні заходи під час судового засідання 12 травня. Їх триматимуть під вартою до липня. Також їм визначили розміри застав – це понад мільйон гривень для кожного. У суді Іван Козак сказав, що волонтерські гроші на власні потреби не використовував, а машини, вилучені під час обшуку, планував передати бійцям:

"Ці автомобілі, які зараз вилучили в нас, це Nissan X-TRAIL, Hyundai Terracan, два Kia Sorento, ці автомобілі також, так само як один Land Rover, другий Land Rover – це можна також приписати, що ми їх взяли, купили собі для використання, для власних потреб і присвоїли дані кошти. Це є не правда, це є не так, бо ці автомобілі збиралися йти на передову. Також був квадрокоптер в багажному відділенні Audi Q5, було 4 тепловізори, які ми збиралися передавати хлопцям. Я не збирав ніякі кошти, я не знав ні про які оборот коштів, який був, моє діло було маленьке – приніс, привіз, віддав, все", - прокоментував у суді 12 травня Іван Козак.

Що відомо

На початок