Волонтерам з Лановеччини Івану та Андрію Козакам, яких підозрюють у привласненні волонтерських грошей, обрали запобіжні заходи. Їх триматимуть під вартою до липня. Також їм визначили розміри застав – це понад мільйон гривень для кожного.
У залі суду обирали запобіжний захід Івану Козаку. Прокурор Віктор Житовецький просить тримати підозрюваного під вартою, оскільки Іван може переховуватися від слідства.
"Іван Козак, перебуваючи на волі, може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, незаконно впливати на підозрюваного Андрія Козака", – каже прокурор Віктор Житовецький.

Також Віктор Житовецький просить у суду, щоб сума застави була не меншою мільйона гривень. Якщо ж підозрюваний сплатить цю заставу, змусити його виконувати наступні зобов'язання.
"Здати на зберігання в міграційну службу документ для виїзду за кордон і носити електронний засіб контролю", – повідомив прокурор
Захисник Івана – Петро Балабан. Його підозрюваному призначив суд. Він подає клопотання про домашній арешт, оскільки в підозрюваного є малолітній син, за яким потрібно доглядати поки він не ходить у садок. Дружина цього, за його словами, робити не може, бо працює на державній роботі.

"Мій підзахисний жодним чином не планує переховуватися від органів досудового розслідування та суду, не планує спілкуватися з свідками та іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні. Вчиняти іншого кримінального правопорушення також він не має наміру", – каже захисник Івана Козака Петро Балабан.
Як розповів Петро Балабан – Іван Козак уже був судимий раніше, але, за його словами, це не є підставою для тримання його в ізоляторі:
"До нього було застосовано заставу, умови застави ним під час розгляду кримінального правопорушення порушені не були".

За що судили Івана раніше його захисник не сказав. Також Петро Балабан долучив до справи 12 подяк Івану Козака від бійців ЗСУ та добровольців.
Надали слово й підозрюваному. Під час свого виступу Іван Козак розповідає, що волонтерські гроші на власні потреби не використовував, а машини, вилучені під час обшуку, планував передати бійцям:
"Ці автомобілі, які зараз вилучили в нас, це Nissan X-TRAIL, Hyundai Terracan, два Kia Sorento, ці автомобілі також, так само як один Land Rover, другий Land Rover – це можна також приписати, що ми їх взяли, купили собі для використання, для власних потреб і присвоїли дані кошти. Це є не правда, це є не так, бо ці автомобілі збиралися йти на передову. Також був квадрокоптер в багажному відділенні Audi Q5, було 4 тепловізори, які ми збиралися передавати хлопцям. Я не збирав ніякі кошти, я не знав ні про які оборот коштів, який був, моє діло було маленьке – приніс, привіз, віддав, все".
На засідання прийшли дружина та батько Івана. Василь Козак каже, що у його домі також провели обшуки:
"Я нікого не відстоюю, я нікого не хочу оправдовувати. Я до того не причетний, я в тому участі не брав".

Заслухавши всі сторони, суддя Олег Вийванко оголошує рішення. Івана Козака триматимуть під вартою 58 днів, а не 60 як просив прокурор. Також підозрюваному призначили заставу – мільйон 17 тисяч гривень. Коментувати рішення захисник Петро Балабан не захотів, а підозрюваний сказав, що подаватиме апеляцію.

В іншому залі суду обрали запобіжний захід брату Івана – Андрію Козаку. Його триматимуть під вартою до 8 липня. Він може сплатити заставу – мільйон 116 тисяч гривень. Андрій просив у суду про домашній арешт і свою провину заперечував.

"Хочу сказати за гроші, які взяли в мене вдома, там було 6 тисяч 900 євро і фунти. Ми хотіли приганяти пікапи з Британії. Тобто, я ті гроші не використовував, вони стояли. В мене нема, мільйон застави просять, в нас немає таких грошей, в нас таких грошей ніколи в житті не було", – підозрюваний Андрій Козак.
Захисник Андрія Роман Чапаєв давати коментарі відмовився.

Нагадаємо, жителів Лановеччини затримали вчора. За час війни їм вдалося привласнити декілька мільйонів гривень, розповів заступник начальника Нацполіції області Володимир Галевич. За його словами, брати в 2019 році створили благодійну організацію, збирали гроші для бійців, а більшу частину з них – залишали собі.
Під час обшуків у волонтерів знайшли декілька позашляховиків, дорогі мобільні телефони, павербенки, тепловізори, дрони, бронежилети, планшети, аптечки та побутову техніку. У підозрюваних вилучили 34 тисячі доларів США, майже 7 тисяч євро, понад 2 тисячі фунтів стерлінгів та більше 200 тисяч гривень.

Чоловікам оголосили підозру за незаконне використання благодійних пожертв під час воєнного стану. Стаття передбачає позбавлення волі на від п'яти до семи років з конфіскацією майна.

Що відомо
- На Тернопільщині затримали братів за привласнення грошей, які збирали для бійців
Читайте нас у Telegram- екстрені новини
Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber
Приєднуйтеся до нас в Instagram