Amnesty International занепокоєна правами евакуйованих з "Азовсталі" українських бійців

Amnesty International занепокоєна правами евакуйованих з "Азовсталі" українських бійців

Amnesty International занепокоєна правами евакуйованих з "Азовсталі" українських бійців
Евакуація людей з "Азовсталі". 17 травня 2022 р. Фото: АР

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала Російську Федерацію поважати права українських військовополонених з "Азовсталі" відповідно до Женевських конвенцій.

"Військовополонені не повинні піддаватися жодним формам тортур чи жорстокого поводження, їм мають негайно надати негайно надати доступ до представників Міжнародного Червоного Хреста", — сказано в заяві.

Зазначається, що Amnesty International вже задокументувала вбивства полонених на сході України збройними формуваннями, які підтримує РФ, на Донбасі у 2014-2015 роках, а також позасудові страти українських цивільних російськими військами навесні 2022.

"Українських військових, яких вивезли із заводу «Азовсталь», не повинна спіткати та сама доля", — наголошують в організації.

"Захищаючи Маріуполь, українські військові були дегуманізовані російськими ЗМІ та подавалися путінською пропагандою як «неонацисти» протягом усієї війни Росії проти України. Такі обставини викликають серйозне занепокоєння щодо долі українських комбатантів як військовополонених", — додав своєю чергою заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Що відомо

  • Росія може визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Водночас евакуація військових з території підприємства триває.
  • 16 травня командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебуває на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало близько 10 автобусів з українськими військовими. Згодом агенція Reuters поінформувала, що з заводу виїхали щонайменше сім автобусів з українськими військовими у супроводі російських окупантів.
  • Міноборони Росії повідомило, що із заблокованими на "Азовсталі" в Маріуполі представниками українських військових "досягнуто домовленості про вивезення поранених до лікарні до Новоазовська" — це територія самоназваної "ДНР", що за 44 кілометри від Маріуполя.
  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила інформацію про вивезення поранених військових з "Азовсталі" до лікарні Новоазовська. За її даними, туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.

Читайте також

Росія може визнати "Азов" терористичною організацією

Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя

"Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"

"Ми сказали, що всі чекають на його допомогу". Дружина бійця "Азову" розповіла про зустріч із Папою Римським

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок