На Тернопільській станції юних техніків почали виготовляти захисні щитки для медиків

На Тернопільській станції юних техніків почали виготовляти захисні щитки для медиків

На Тернопільській станції юних техніків почали виготовляти захисні щитки для медиків
оригінальне

Безкоштовні захисні щитки для медиків, які контактують з хворими на COVID-19, розпочали виготовляти в Тернополі. Друкують їх на 3D-принтерах. Ці щитки - багаторазові. Їхня собівартість - 22 гривні. Про це розповів один із ініціаторів виробництва Михайло Сиротюк.

Виготовлення щитків налагодили Тернопільська станція юних техніків та Центр науки Тернополя.

На Тернопільській станції юних техніків є два 3D принтери. На них друкують медщитки.

Керівник гуртка станції юних техніків Володимир Наконечний розповів, як роблять рамку для щитка:

"Одна рамочка друкується приблизно одну годину. Це досить такий тривалий процес, тому що пластик плавиться, воно нашаровується товщиною 0,2-0,3 міліметри. Тому на це йде досить часу. А потім до цієї рамочки дочіпляється плівка. Ця плівка буде цим захисним щитком, і тут вже буде дочіплена резинка для кріплення. І можна вже надівати і використовувати".

Юрій Лещишин допомагає виготовляти щитки. Він доцент Тернопільського технічного університету. Каже, пластику та ламінату, з яких виготовляють захисні щитки, вистачить на 200 штук:

"Технічний університет долучиться своїми можливостями до випуску таких щитків. Частину обладнання ми перевеземо сюди, щоб тут зробити невеличкий цех. А решту обладнання, яке знаходиться в лабораторіях і виконує якісь друки для науково- дослідних робіт, у вільний час буде друкувати також такі щитки. Потім ми спільними зусиллями будем збирати і доставляти медикам".

Співзасновник Центру науки Тернополя Михайло Сиротюк розповів, що щитки медикам надаватимуть безкоштовно. Він каже, що пластику, який закупили вистачить на 200 штук:

"Тут потрібен пластик. Ми зараз закупили його приблизно на 2.5 тисячі гривень. Їх вистачить на 200 отаких обручів. І ми ще закупили отаку плівку. Фактично її собівартість півтори гривні. Самого обруча десь приблизно 20 гривень. Маска, це дуже добре, але потрібні ще такі щитки. Вони захищають обличчя, слизові оболонки від потрапляння рідини і можуть багато допомогти, адже ми бачимо, що досить багато і лікарів захворіли".

Першу партію - 20 захисних щитків передадуть до Тернопільського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Що відомо:

На початок