Лікарка-стоматолог та студентка тиждень волонтерять в інфекційному відділенні Тернопільської лікарні

Лікарка-стоматолог та студентка тиждень волонтерять в інфекційному відділенні Тернопільської лікарні

Лікарка-стоматолог та студентка тиждень волонтерять в інфекційному відділенні Тернопільської лікарні
оригінальне

Тернополянки - 27-річна лікарка-стоматолог Анастасія Нагорна та 19-річна студентка Софія Барвінська - тиждень волонтерять в інфекційному відділення Тернопільської лікарні швидкої допомоги. Вони дезінфікують палати та прибирають.

Анастасія Нагорна розповіла кореспондентам Суспільного:

"Ми проводимо заходи дезінфекції, асептичні заходи в лікарні. Це є прибирання приміщень, підготовка палат до можливого прийому хворих. Повністю, щоб лікарня була готова до напливу хворих. Іноді це займає пів дня, іноді ми виходимо на декілька годин. Все залежить від того, яку нам дають роботу старші медсестри, які нас координують".

Дівчата кажуть, що про волонтерство під час карантину дізналися із соціальних мереж:

"Я дізналася про потребу у волонтерах ще на початку епідемії., коли не було ще жодного хворого. Я подала відомості про себе, що в мене є медична освіта і пізніше зі мною зв’язалися це буквально трохи більше як тиждень назад я погодилася і таким чином потрапила на цю роботу", - розповіла Анастасія Нагорна.

"Молодіжна міська рада в своєму профілі в історії в інстаграмі викинула посилання про те, що шукає волонтерів у лікарні на логістику, на різні такі посади, і от зголосилася я. В принципі важко сидіти вдома, коли знаєш, що потрібна", - додає Софія Барвінська.

Волонтерки кажуть, що не бояться заразитися короновірусом у лікарні, оскільки дотримуються усіх рекомендованих заходів безпеки.

Софія Барвінська:

"Ми одягаємо спочатку свій одяг медичний, який одягаємося безпосередньо у лікарні. Нам дають халат змінний, який ми одягаємо ще зверху. Маска, шапочка, рукавиці - ми повністю у безпеці. І якщо ми будемо дбати про себе, то нічого страшного не станеться".

Анастасія Нагорна:

"У лікарні ми безпосередньо з хворими не контактуємо взагалі ніяким чином, тобто з ними контактують лікарі, які одягають захист. Тому ми не переживаємо".

Коли дівчата повідомили рідних, що хочуть допомагати медикам, то вони їх підтримали.

Анастасія Нагорна:

"Звичайно, з побажанням триматися".

Софія Барвінська:

"Мама теж лікар і вона розуміє що такі люди потрібні. І вона давно змирилася, що мені хочеться кудись йти, щось робити. Бабуся, звичайно, переживає, боїться, але вона також розуміє, чому я це роблю і навіщо".

Що відомо:

На початок