Не надто успішні, але вчасні. Українці оцінили дії влади із запобігання пандемії

Не надто успішні, але вчасні. Українці оцінили дії влади із запобігання пандемії

Опитування
Не надто успішні, але вчасні. Українці оцінили дії влади із запобігання пандемії Сторінка Андрія Єрмака Facebook

48% українців вважають дії влади з протидії пандемії коронавірусу неуспішними, натомість успішними їх вважають 40% громадян.

Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології за результатами опитування з 27 по 30 березня.

Окрім того, 49% респондентів думають, що обмежувальні заходи спрямовані на протидію епідемії коронавірусу були прийняті вчасно; 38% думають, що влада запізнилася з протидією епідемії; 5% дотримуються думки, що обмежувальні заходи було вжито передчасно.

Водночас, 57% опитаних вважають, що влада не досягла успіху у запобіганні можливих економічних труднощів в Україні, пов'язаних з епідемією коронавірусу. Натомість 17% респондентів вважають, що дії влади навпаки успішні.

Серед опитаних 43% підтримують посилення заходів забезпечення карантину, а занадто жорсткими їх вважають тільки 9%, 1% - що обмежувальні заходи не потрібні зовсім. 40% думають, що заходи адекватні ситуації.

Читайте також: Де лікують хворих на коронавірус. Список лікарень по областях

Найбільше українців турбує здоров'я їхніх близьких. 38% опитаних відзначили цей пункт у відповідь на запитання про проблеми та складнощі. Ще 29% респондентів турбує підвищення цін, а 27% - мають складнощі з купівлею особистих засобів захисту. Людей також турбують фінансові складнощі (20%), те, що вони можуть не отримати медичну допомогу у разі необхідності ( 20%) та страх захворіти (12%). Тільки по 4% опитаних відзначили страх втратити роботу або проблеми з веденням підприємницької діяльності.

"Тим респондентам, хто має роботу, та є найнятим працівником, ставилось питання про те, чи виникли у них наступні складнощі на роботі (можна було обрати усі відповіді, що підходять): невиплата зарплати – 3%; запропонували піти в неоплачувану відпустку – 12%; запропонували звільнитися через скорочення – 2%; запропонували погодитися на зниження зарплати – 6%; у 79% зайнятих жодної з цих проблем поки що не виникало", - відзначили у КМІС.

Аналізуючи ситуацію у світі, учасники опитування відзначили, що найгірше, на їхню думку, з епідемією справляються Італія – 47%, Іспанія – 23%, Україна – 12%, США – 12%. Найкраще - Китай – 46%, Німеччина – 9%, Білорусь – 7%, Україна – 6%, Південна Корея – 5% .

Довідка: опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews. В ході опитування проведено 1500 інтерв'ю.

Що відомо

  • Станом на 10:00 2 квітня в Україні офіційно підтверджено 804 випадки коронавірусної хвороби. 13 пацієнтів одужали, 20 людей померли
  • Кабінет міністрів запровадив карантин з 12 березня до 3 квітня. Однак 25 березня вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
  • У Міністерстві охорони здоров’я на прохання Суспільного озвучити прогнози щодо продовження карантину повідомили: "Усе залежатиме від того, як буде поширюватися вірус і яка буде тенденція в Україні. А це залежатиме від того, як люди дотримуватимуться нинішнього карантину. Тобто ми не беремося передбачати — сказати, що не буде чи буде (продовження карантину — ред.), не можемо".
  • 1 квітня уряд опублікував список нових заборон на період карантину, який хоче ухвалити влада, щоб стримати поширення коронавірусу.
  • З березня 2020 року міністерство охорони здоров'я з березня втричі збільшило зарплатню лікарів, які працюють з хворими на COVID-19 на час пандемії.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди