Україна отримала понад $125 млн пожертв у криптовалюті з початку війни

Україна отримала понад $125 млн пожертв у криптовалюті з початку війни

З початку повномасштабного вторгнення Росії станом на 12 травня Україна отримала понад 125 мільйонів доларів пожертв у криптовалюті. Про це йдеться в дослідженні компанії Crystal, яка відстежує криптовалютні транзакції.

Як нагадує Crystal, станом на 4 березня Україна отримала в крипптовалюті понад 53 мільйони доларів, а станом на 10 березня — більше 82 мільйонів доларів. Таким чином, темпи отримання пожертв знизились.

Понад половина (52%, або 65 мільйонів доларів) пожертв у криптовалюті йдуть на потреби армії, решта — на гуманітарні цілі. Найбільше пожертв виплатили у Ethereum (майже 53 мільйони доларів) та Bitcoin (понад 32,4 мільйона доларів).

У Crystal зауважують, що криптовалюта не стала популярним способом допомоги Україні у війні з Росією: приміром, тільки на офіційний рахунок Національного банку України надійшли понад 6 мільярдів доларів.

Як нагадує Forbes Україна, наприкінці лютого 2022 року в Україні створили державний криптовалютний фонд для збору коштів на підтримку армії та населення. Також у криптовалюті приймають пожертви організації, які допомагають українським військовим.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала загалом понад 12 мільярдів доларів допомоги — йдеться як про гуманітарні ініціативи, так і про постачання озброєння, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Протягом першого тижня роботи платформи United24 на рахунки Національного банку України надійшло 25 мільйонів 804 тисячі 580 доларів, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
  • На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок