В Україні відновили роботу камери фіксації порушень ПДР. Як штрафуватимуть в умовах війни

В Україні відновили роботу камери фіксації порушень ПДР. Як штрафуватимуть в умовах війни

В Україні відновили роботу камери фіксації порушень ПДР. Як штрафуватимуть в умовах війни
ФОТО: Уніан

В Україні з 16 травня відновили роботу камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, які були вимкнені з початку війни. Як штрафуватимуть в умовах війни в етері Українського радіо розповів адвокат, автоюрист Богдан Глядик.

За його словами, найчастіше причиною ДТП, в тому числі і тяжких, стає перевищення швидкості. Адвокат наголосив, що в перші дні війни транспортний рух по всій Україні був хаотичний, масовий та переважно в одному напрямку — на захід України, а коли ситуація трохи стабілізувалася, на дорогах з’явилося багато водіїв, які почали їздити жахливо.

За його словами, у Києві в перші дні багато автомобілістів їздили на червоний сигнал світлофора, не надавали переваги в русі, тому було достатньо ДТП на перехрестях, рухалися з дуже високою швидкістю.

"З початку квітня, коли громадяни почали повертатися додому із заходу, патрульна поліція почала звертати увагу на порушення ПДР: не так інтенсивно, як це було до війни, але все ж зупиняють авто, виписують штрафи", — зазначив Глядик.

За словами адвоката, в Україні відновлюється автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху.

"Щодо механізму отримання штрафів та притягнення до адмінвідповідальності, то юридично ніяких змін в законодавстві не передбачено. Аби вручити штраф, повинен надходити лист. Проте нині ми активно користуємося "Дією”, тому, думаю, за день-два повернеться можливість відстеження штрафів там", — сказав він.

Крім того, кожен водій має можливість зайти в електронний кабінет водія за допомогою електронного підпису, там також міститься вся інформація про штрафи.

На думку Глядика, буде проблема з надсиланням письмової постанови про штраф, тому що багато людей не проживає за тією адресою, де вони зареєстровані.

"З іншого боку, багато водіїв, які виїхали з міст, де працює камера автоматичної фіксації, не будуть зафіксовані системою", — сказав він.

Адвокат вважає, що держава буде надавати додаткові строки на оскарження штрафів та продовжені пільгові періоди сплати.

"Закон дозволяє протягом десяти днів з моменту порушення водієві заплатити лише половину штрафу”, — зазначив Глядик.

Він також заявив, що перед партульною поліцією стоятимуть інші виклики: знаки, які зникли з українських доріг, та номерні знаки автомобілів, заклеєні плівками.

Що відомо

  • Патрульна поліція України нагадала, що попри введення воєнного стану необхідно дотримуватися усіх правил дорожнього руху. Правоохоронці продовжують фіксувати ДТП з пораненими або мертвими, деякі водії на підпитку.
  • На Закарпатті у ДТП 13 травня загинули три людини.
  • Кабінет Міністрів на період дії воєнного стану в Україні спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у сервісних центрах МВС.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок