Майже три чверті поляків підтримують запровадження повного ембарго на енергоносії з Росії. Про це свідчать дані опитування соціологічної компанії SW Research на замовлення видання Rzeczpospolita.
На питання, чи варто вводити санкції щодо енергоносіїв із Росії, 73% респондентів відповіли ствердно, 11,7% відповіли заперечно, а ще 15,3% не мають однозначної думки щодо цього питання.
Санкції проти російських енергоресурсів у Польщі дещо частіше підтримують чоловіки (75%), аніж жінки (71%). Найменш приваблива ця ідея серед населення у віці 25-34 років (але й там за ембарго висловились 64% поляків).
Як відомо, Україна закликає ввести повне ембарго на енергоносії з Росії, оскільки коштами від торгівлі ними Москва зокрема фінансує своє повномасштабне вторгнення. Позиція України підтримує зокрема Польща.
Опитування відбулося 10-11 травня 2022 року й охопило 800 користувачів Інтернету віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за ключовими демографічними характеристиками. Похибку вимірювання в дослідженні не уточнюється.
Читайте також: Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"
Що відомо
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
- За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.
- На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
- Угорщина не погоджується на підтримку повного нафтового ембарго щодо Росії: країна підтримала б заборону лише на постачання нафти морським шляхом або була б готова відмовитися від нафти в обмін на фінансову компенсацію.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн
“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених
"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу