У Сенаті США сподіваються затвердити $40 млрд допомоги Україні 18 травня

У Сенаті США сподіваються затвердити $40 млрд допомоги Україні 18 травня

У Сенаті США сподіваються затвердити $40 млрд допомоги Україні 18 травня
. Сенатор від Республіканської партії Мітч Макконелл. Фото: Flickr

Лідер республіканської меншості в Сенаті США Мітч Макконелл вважає, що завершити розгляд законопроєкту про надання Україні 40 мільярдів доларів допомоги вдасться 18 травня. Про це повідомляє The Washington Post.

За словами Макконелла, розгляд законопроєкту в Сенаті має розпочатися вже в понеділок, 16 травня. На його думку, для Сполучених Штатів і "всього вільного світу" важливо підтримати Україну.

"Важливо показати нашим колегам і американцям, що це (допомога Україні — ред.) в наших інтересах. Йдеться не про благодійність, не про роздачу допомоги. Йдеться про безжального бандита, який почав крокувати Європою", — заявив сенатор.

Крім того, Макконнел заявив, що підтримує оголошення Росії державою — спонсором тероризму, до чого раніше закликав президент Володимир Зеленський. А потенційний вступ Фінляндії та Швеції до НАТО сенатор назвав "однією з хороших речей, до яких призвело вторгнення".

Нагадаємо, 12 травня сенатор-республіканець від штату Кентуккі Ренд Пол загальмував швидке голосування за законопроєкт про виділення Україні додаткової допомоги. Він вимагав додати до тексту основного документа норму про призначення генерального інспектора, який би контролював витрати коштів, виділених Україні.

Оскільки Пол одноосібно заблокував пришвидшену процедуру голосування за законопроєкт, Сенат має пройти через усі звичайні процедури. За правилами, потрібна одностайна згода усіх сенаторів для переходу до остаточного голосування.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 28 квітня Байден звернувся до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні в розмірі 33 мільярди доларів. З них 20 мільярдів підуть на закупівлю озброєння й спорядження для українських військових, 8,5 мільярда — на пряму економічну підтримку, а ще 3 мільярди — на гуманітарні й продовольчі цілі.
  • 11 травня Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, що передбачає виділення Україні додаткових 40 мільярдів доларів допомоги. Президент Володимир Зеленський заявив, що 40 мільярдів доларів від США будуть витрачені на захист України від російської агресії.
  • 8 травня США оголосили новий пакет санкцій проти Росії через її війну в Україні. Вони стосуються найбільших російських телеканалів, надання фінансових послуг, а також обмежень на використання російської нафти. Детальніше про тих, хто потрапив під санкції, читайте тут.
  • 9 травня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про надання Україні оборонної допомоги за спрощеною процедурою — так званий ленд-ліз.
  • За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Читайте також

Яку зброю та на яку суму Україна отримала від США з початку війни

Вторгнення Росії в Україну, день 81. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок