Міністри фінансів країн G7, до складу якої входять Німеччина, США, Велика Британія, Японія, Франція, Італія та Канада, на зустрічі наступного тижня хочуть ініціювати фінансову підтримку України на суму майже 30 мільярдів євро.
Про це пише німецьке видання Der Spiegel із посиланням на джерела серед учасників переговорів.
Допомога надійде у вигляді кредитів і грантів, що означатиме, що Києву не доведеться повертати всю суму. Ця сума передбачає, що військові дії закінчаться протягом року.
За словами джерел видання, Україна оцінила цю фінансову потребу до кінця 2022 року. Близько п'яти мільярдів євро щомісяця з бюджету витрачалося, зокрема, на виплати бюджетникам чи пенсіонерам, які Україна наразі не може виплатити самостійно. Міжнародний валютний фонд вважає ці розрахунки зрозумілими і також приходить до подібних цифр.
Зазначимо, що зазвичай сума допомоги, яку виділяє G7, ділиться між країнами-учасницями за рівнем їхнього економічного розвитку. Німеччина, зокрема, посідає третє місце серед країн "сімки".
Утім, як пише Spiegel, не всі держави підтримують цей проєкт. Зокрема, одна європейська країна ще не погодилася брати участь у програмі. Також тривають обговорення щодо того, чи дійсно Україна має отримувати гроші безповоротно.
Водночас Велика Британія та США виступають рішучіше — пропонують конфіскувати активи російських олігархів і використовувати їх для фінансування допомоги Україні.
Видання зазначає, що наразі неясно, чи зможуть країни "Великої сімки" ухвалити цей пакет фінансової підтримки України наступного тижня. І припускає, що можливо очільники держав і урядів досягнуть згоди лише на саміті в червні.
Що відомо
- Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про надання нового траншу військової допомоги Україні у розмірі 500 млн євро. Таким чином розмір допомоги становитиме 2 млрд євро. Голова Європейської Ради Шарль Мішель підтримав пропозицію.
- 26 квітня міністерка оборони країни Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що Німеччина передасть Україні зенітні самохідні установки Gepard, а вже 28 квітня бундестаг переважною більшістю проголосував за постачання важкого озброєння Україні.
- Президент США Джо Байден 9 травня підписав ленд-ліз для України.
- Німецький бундесвер 11 травня розпочав навчання українських військовослужбовців керуванню самохідними артилерійськими установками Panzerhaubitze 2000.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 79. Текстовий онлайн
Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні
Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу