Олександрійські депутати визнали партію ОПЗЖ колаборантами

Олександрійські депутати визнали партію ОПЗЖ колаборантами

Олександрійські депутати визнали партію ОПЗЖ колаборантами
фото Олени Сідорової

В Олександрії Кіровоградської області депутати міської ради зібрались на позачергове засідання сесії, щоб визнати партію "Опозиційна платформа За життя" колаборантами. Про це Суспільному розповів представник фракції "Батьківщина" Олег Панібратенко, який виніс це питання на розгляд.

За його словами, за рішення проголосували 29 депутатів з 37, один був відсутній.

"Розгляд цього питання ініціювала Громадська організація "Олександрійці", представники якої звернулися до громадської ради та в комісію з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики та регламенту, яку я очолюю. Більшість депутатів визнали ОПЗЖ колаборантами і підтримали, щоб вони розпустились у міській раді та запропонували їм скласти свої мандати".

Олександрійські депутати зібрались на сесію, щоб визнати ОПЗЖ колаборантами. Яке рішення ухвалили
Голова фракції ОПЗЖ в Олександрійській міськраді Геннадій Лоцман. Суспільне Кропивницький

Під час виступу у сесійній залі голова фракції ОПЗЖ Геннадій Лоцман сказав, що колабораціонізм – це співпраця з державою агресором, окупаційною адміністрацією, збройними чи воєнізованими формуваннями. За його словами, крім проєкту рішення, жодного доказу про таку діяльність депутатів ОПЗЖ не надали.

"З перших днів війни ми допомогли розмістити більше п'яти тисяч переселенців, організували збір теплих речей та продуктів, передаємо необхідні речі на потреби Збройних сил України. Ми вважаємо, що дане рішення є необґрунтованим та безпідставним, направлене на дискредитацію депутатів нашої партії, дестабілізацію та розколу у суспільстві".

Юристка Людмила Загоруйко розповіла Суспільному, що рішення про визнання ОПЗЖ колаборантами може ухвалювати лише суд.

"Згідно статті 111-1 "Колабораційна діяльність" матеріали про колабораціонізм депутатів мають право збирати поліцейські. Вони проводять розслідування і передають його результати на розгляд у суд. Якщо підтверджується колабораційна діяльність, тоді передбачена кримінальна відповідальність. В умовах воєнного стану – це позбавлення волі від 15 років і до довічного ув'язнення з конфіскацією майна. Міська рада не має таких повноважень, для них це рішення нічого не означає".

За словами Геннадія Лоцмана, складати мандат депутати від ОПЗЖ не будуть, оскільки олександрійці голосували за них не за партійними, а відкритими списками у виборчих округах.

Що відомо:

  • Всеукраїнське об'єднання "Центр" зареєстровано 9 грудня 1999 року. Восени 2018 партію перейменували на "Опозиційна платформа – За життя". Керівником обрали Вадима Рабіновича.
  • 20 березня президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону діяльності 11 проросійських партій на час воєнного стану. Серед них і "ОПЗЖ".

Читайте також

На початок