Парад у Москві відбувся без оголошення мобілізації та "війни" Україні

Парад у Москві відбувся без оголошення мобілізації та "війни" Україні

Парад у Москві відбувся без оголошення мобілізації та "війни" Україні
Президент Росії Володимир Путін під час параду в Москві, 9 травня 2022 року. Фото: АР

Президент Росії Володимир Путін на параді в Москві 9 травня не оголосив загальну мобілізацію, а також не оголосив "війну" Україні замість так званої "спецоперації".

За словами Путіна, участь у параді 9 травня в Москві беруть військові РФ, які воювали в Україні і “повернулись з Донбасу”.

Під час виступу Путін пожалівся, що колективний Захід не надав Росії "гарантій безпеки" і у РФ "не було іншого виходу", окрім як напасти на Україну.

"У грудні минулого року ми пропонували укласти договір про гарантії безпеки. Все даремно, країни НАТО не захотіли почути нас. Відкрито йшла підготовка до каральної операції на Донбасі. Створювалася загроза безпосередньо біля наших кордонів. Зіткнення з неонацистами було неминуче", — сказав Путін, виступаючи на параді у Москві.

Парад у Москві відбувся без оголошення "війни" Україні
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу під час військового параду в Москві, 9 травня 2022 року. Фото: AP/Олександр Земляніченко.

Авіапарад у Єкатеринбурзі, Новосибірську та Самарі не відбувся через погану погоду, повідомило російське агентство "РИА Новости". У Петербурзі також скасували повітряну частину параду, офіційна причина — "погодні умови на аеродромах зльоту".

Парад у Москві відбувся без оголошення "війни" Україні
Москва, Росія, 9 травня 2022 року, фото: АР

Під час свого виступу на параді Путін шість разів згадав Донбас, три рази – НАТО, один раз – "бандерівців", один раз – русофобію.

Війна. Усі останні новини

Радник глави ОП Михайло Подоляк відреагував на промову Путіна: "Проговорімо ще раз. Країни НАТО не збиралися нападати на Росію. Україна не планувала атакувати Крим. Російські військові гинуть, не захищаючи свою країну, а намагаючись окупувати іншу. У цієї війни не було жодних раціональних причин окрім хворобливих імперських амбіцій РФ", — зазначив він.

Читайте також

Путін погрожує ядерною війною. Це лише шантаж чи готуватися до найгіршого

Вторгнення Росії в Україну, день 75. Текстовий онлайн

"Через напад РФ вплив на психічне здоров’я буде спостерігатися протягом десятиліть" — голова Бюро ВООЗ в Україні

"Заяви Путіна свідчать про ненависть до українського народу" — інтерв’ю з генеральною секретаркою Amnesty International

Біженці, соціальне житло, шахраї — інтерв’ю з речницею Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні

“На вулиці повісили людожера. Люди стояли кілька діб і чекали цього” — щоденник киянки, яка пережила фашистську окупацію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок