The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

ЗМІ
The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому
Фото: АР

Незважаючи на накладені санкції через вторгнення в Україну, Росії на початок травня вдалося втримати економіку від колапсу. Причинами цього стали зокрема дії уряду РФ та відносна ізоляція її економіки від світової.

Про це йдеться в матеріалі The Economist.

Курс рубля, який на початку вторгнення різко обвалився, в останні дні почав зміцнюватися завдяки обмеженням на рух капіталу й збільшенням відсоткової ставки Центробанку РФ. Також Росія змогла розрахуватися за міжнародними борговими зобов’язаннями до 4 травня та уникнути дефолту.

У реальному секторі економіки зростання цін з початку 2022 року становить понад 10%, а західні компанії одна за одною виходять з ринку РФ. Водночас, приміром, споживання електроенергії майже не змінилося, а росіяни продовжували витрачати кошти, а не економити.

"Навіть до вторгнення Росія була доволі закритою економікою, що обмежувало вплив санкцій. Але найбільша причина її стійкості пов’язана з енергоносіями. З початку вторгнення Росія експортувала їх на суму не менш як 65 мільярдів доларів… У першому кварталі 2022 року доходи уряду від енергоносіїв зросли на понад 80% проти минулого року", — йдеться в матеріалі The Economist.

Читайте також: Чи буде дефолт Росії та чи вигідно Китаю допомагати Кремлю

Що відомо

  • Унаслідок санкцій, запроваджених через вторгнення в Україну, економіка Росії зазнає більшого удару, ніж під час глобальної кризи 2008 року чи коронавірусної пандемії. Триватиме такий період щонайменше два роки.
  • Як заявив голова Рахункової палати РФ Олексій Кудрін, базовий прогноз російської економіки на 2022 рік передбачає падіння ВВП від 8,8% до 12,4% та інфляцію на рівні 20,7%. У 2023 році зростання цін зберігатиметься на рівні біля 6%.
  • Своєю чергою через санкції та відсутність інвестицій у галузь у Росії впаде і видобуток нафти — однієї з прибуткових статей експорту. Падіння стане найбільшим із кризових часів 1990-х років, вважає міністерство економіки РФ.
  • Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2022 році економіка України скоротиться щонайменше на 35%, тоді як Росії на 8,5%. При цьому, за оцінками аналітиків S&P Global Market Intelligence, Україна зможе повернутися до довоєнного рівня за п'ять років, тоді як РФ — лише за 10.
  • Росія намагається залучити інші країни, щоб мінімізувати наслідки економічних санкцій, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Особливо страждають галузі, залежні від технологій та комплектуючих іноземного виробництва.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 72. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок