В Україні може бути до пів мільйона безробітних — Федерація роботодавців

В Україні може бути до пів мільйона безробітних — Федерація роботодавців

Станом на 5 травня в Україні зареєстровано біля 420 тисяч безробітних, тоді як місяцем раніше їх було 270 тисяч. Проте, за оцінкою Федерації роботодавців України, реальний показник безробітних може становити до 500 тисяч.

Про це в етері загальнонаціонального телемарафону заявив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

За його словами, кількість вакансій нині впала у 20 разів проти довоєнного часу, тому питання пошуку роботи "стоїть гостро".

"Згідно з дослідженнями порталу GRC, майже 78% компаній в Україні застосували непопулярні заходи щодо найманих працівників. Це або невиплата заробітної плати під час воєнного стану, або частково невиплата, або звільнення, або неповний робочий день", — зазначив Іллічов.

Назагал, додав він, більшість компаній намагаються втримати власних працівників і зберегти трудові колективи. Як наслідок кількість вакансій на ринку скорочується, а людей, які шукають роботу, — збільшується.

"Сьогодні ми звертаємося до уряду з тим, що в Україні повинні терміново запущені секторальні чи загальні підтримки зайнятості. Це можуть загальні державні замовлення чи регіональні, пов’язані з відновленням звільнених територій", — заявив гендиректор Федерації роботодавців.

Читайте також: "Ми маємо орієнтувати людей на перекваліфікацію" — експерти про безробіття в умовах війни

Що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації запустило гарячу лінію для консультацій щодо виплат внутрішньо переміщеним особам і допомоги безробітним.
  • В Україні спостерігається поступове зростання кількості людей, які повертаються до роботи. Зокрема зросла кількість тих, хто працює у звичному режимі, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг". Серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% (у березні таких було 46%).

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 72. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок