Майже три десятки дітей вимушених переселенців, які тимчасово проживають у гуртожитках Рівного, відвідали парк історичної реконструкції "Оствиця". Тут для них влаштували катання на прадавніх човнах та екскурсію парком. Захід організували вболівальники футбольного клубу "Верес".
12-річний Артем Колесников разом з мамою і братом приїхали у Рівне з Сєвєродонецька. Каже, між двома містами є дещо спільне.

"Тут озеро велике. Таке ж, як і у нас. Я перший раз катаюсь", – каже хлопець.
У парку історичної реконструкції "Оствиця" дітей катали на репліках прадавніх човнів.

Поки гості подорожували Басівкутським озером, вболівальники "Вереса" готували для них плов.
"Ми не професійні кухарі, а це така страва, яку ми можемо зготувати. Звичайний рецепт: ми взяли телятину, взяли цибулю, моркву, спеції", – розповідає представник вболівальників ФК "Верес" Дмитро Чак.

Читайте також: На Оствиці у Рівному переселенців знайомлять з давньоруською культурою
Для переселенців також підготували екскурсію парком "Оствиця", спілкування з футболістами "Вереса" та ігри на свіжому повітрі.

"Все заради того, щоб діти не відчували тої атмосфери війни, щоб розуміли, що тут їх раді бачити і для них зроблять завжди якесь свято", – пояснює співорганізатор заходу Олександр Макарчук.

До заходу залучили 26 дітей-переселенців, розповідає представник ДСНС Рівненщини Анатолій Остаповець.
Вболівальники "Вереса" кажуть, що такі розважальні заходи для дітей, які приїхали у Рівне, тікаючи від війни, збираються організовувати й надалі.
Що відомо
- У лютому 2020 року на містобудівній раді Рівного прийняли концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця". У парку передбачили майстерню давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрову сцену у вигляді пенька.
- У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року.
- У червні 2020 року члени клубу реконструювали піч ХІ-ХІІ століть. Вона стала експонатом майбутнього музею просто неба.
- У липні 2020 року відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів. Через карантинні обмеження вхід на дійство був відкритий лише учасникам. Фестиваль наживо транслювало рівненське Суспільне.
- У листопаді 2020 року на Оствиці почали відтворювати побут Давньої Русі – звели будинок теслі, навіс та місток над річкою.
Читайте також
- У рівненському зоопарку переселенець з Харкова проводить екскурсії
- У Рівному в укритті органного залу почали показувати дитячі опери
- У Рівному переселенців знайомлять з історією міста на піших екскурсіях