Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі, затриманий в Тбілісі, написав листа президенту України Володимиру Зеленському.
"Я все життя буду пишатися тим, що мав можливість додати свій скромний внесок у історичні зміни і реформи, які ви проводите. Оскільки я фактично є особистим в'язнем Путіна, то дуже високо оцінюю вашу принципову позицію щодо захисту України, всього регіону і всіх в'язнів імперії", — йдеться в листі, який опубліковано на Facebook-сторінці Саакашвілі.
Колишній грузинський лідер також наголосив, що "глибоко зворушений" відгуком Зеленського на своє затримання.
Читайте також: Голодування у грузинській тюрмі, вибори та стосунки з нардепкою. Що відомо про затримання Саакшвілі
"Глибоко зворушений вашими словами і відгуком справжнього державного діяча високого класу на мій незаконний арешт і ув'язнення у Грузії за сфальсифікованими звинуваченнями, які крім Росії не визнає ніхто в світі", — написав Саакашвілі.
3 жовтня Зеленський заявив, що Саакашвілі, який був затриманий в Грузії після повернення, мають відпустити й повернути в Україну, оскільки він є громадянином України.
Що відомо
- 1 жовтня 2021-го уперше за 8 років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Саакашвілі оголосив, що повертається в Тбілісі 2 жовтня, де відбуваються місцеві вибори. Своє рішення політик пояснив тим, що він "хоче захищати волевиявлення громадян" і "разом взяти участь у порятунку" країни.
- У Грузії політика заочно засуджено до шести років ув'язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.
- Урешті Саакашвілі затримали ввечері 1 жовтня. Після затримання Саакашвілі оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.
- Саакашвілі підтримував Революцію гідності 2014 року. За президентства Петра Порошенка, він отримав український паспорт й став керівником Одеської ОДА. Згодом у Саакашвілі сталась низка конфліктів із владою і зокрема з екскерівником МВС Арсеном Аваковим. Урешті Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.
- У травні 2019-го вже новий президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. 7 травня 2020 року Зеленський призначив експрезидента Грузії та колишнього очільника Одеської ОДА головою Виконавчого комітету реформ. Після цього Грузія викликала свого посла до Тбілісі для консультацій у зв’язку з призначенням Саакашвілі. Раніше влада Грузії закликала Київ не призначати Саакашвілі на посаду.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!