Право на захист, зв'язок та віросповідання. Денісова протестує проти порушень щодо Саакашвілі

Право на захист, зв'язок та віросповідання. Денісова протестує проти порушень щодо Саакашвілі

Право на захист, зв'язок та віросповідання. Денісова протестує проти порушень щодо Саакашвілі
УНІАН

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що грузинська влада порушує права ув'язненого експрезидента країни та громадянина України Міхеіла Саакашвілі на захист у суді, зв'язок із зовнішнім світом та віросповідання.

"Уповноважений Верховної ради з прав людини Людмила Денісова за підсумками проведеного 27.10.2021 року виїзного моніторингу дотримання конституційних прав і свобод громадянина України, голови виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіла Саакашвілі в пенітенціарній установі Руставі, Республіка Грузія висловлює рішучий протест у зв’язку з відмовою грузинської влади надати йому медичну допомогу в цивільній лікарні, а також наявністю грубих порушень його процесуальних прав", — йдеться у заяві Денісової.

Зокрема, омбудсманка заявила, що судовий розгляд у інших двох кримінальних справах, які були порушені ще у 2014 році відбувається з порушенням процесуальних прав, судові засідання не призначаються вже другий місяць, а клопотання адвокатів та особисто особисто Саакашвілі, який хоче і бажає публічного розгляду цих справ, про призначення судових засідань судом ігноруються і не розглядаються.

"Такі дії судової влади Грузії є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на справедливий і публічний розгляд, а також розгляд справи упродовж розумного строку, але не протягом 8 років", — зазначила уповноважена з прав людини.

Окрім того, за її словами, є порушення прав Саакашвілі на зв’язок із зовнішнім світом та свободу віросповідання.

"Міхеіл Саакашвілі обмежений у праві спілкуватися з рідними та близькими через заборону керівництва пенітенціарного закладу користуватися телефоном. Також йому не дозволено спілкуватися із обраним ним священнослужителем, що є порушенням статті 41 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями", — наголошено у заяві омбудсманки.

Чому Саакашвілі у в'язниці

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. При цьому раніше в країні його заочно засудили до шести років ув'язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі прибув до Грузії у вантажівці з молочними продуктами – прокуратура

Експрезидента країни було затримано 1 жовтня. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.

Що відомо

  • Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова 27 жовтня зустрілася у в'язниці в місті Руставі з експрезидентом Грузії, українським громадянином Міхеілом Саакашвілі.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. 5 жовтня стало відомо, що Саакашвілі написав листа Зеленському.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок