Проєкт "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України

Проєкт "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України

Проєкт "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України
Фото: Christian Borys

Канадський репортер та режисер Крістіан Боріс запустив продаж речей із зображеннями на тему війни, щоб допомоги благодійним організаціям, що опікуються дітьми — жертвами війни в Україні.

Одним з найвідоміших принтів у його колекції стала "Мадонна з джавеліном". За словами журналіста, ідея проєкту прийшла, коли друг надіслав йому мем "Святий Джавелін України". Тоді він попросив знайомого дизайнера Євгена Шалашова зробити кілька стікерів із цим зображенням.

Зараз на сайті можна придбати та футболки із цим принтом.

"Україна тривалий час була для мене дивовижним домом. І я завжди намагатимуся знайти способи відповісти їй взаємністю", — написав він у фейсбуці.

Один стікер коштував $10, а футболка — $30. За перший місяць команда зібрала мільйон доларів. Крістіан розповів, що не очікував такого попиту і не думав, що продасть більше 50 стікерів.

Зараз на сайті Saint Javelin продають футболки, худі, стікери, прапори, чашки, шапки, кепки, патчі та постери. На них, крім декількох варіантів принтів з "Мадонною", розмістили зображення українського трактора, що тягне танк, тризуба, соняшників, написи "Слава Україні" та "Русский военный корабль, иди нах*й".

Автор проєкту "Saint Javelin" зібрав понад $2 млн на підтримку України
Футболки з зображенням "Мадонни" команда подарувала Володимиру Зеленському та міністру оборони Олексію Резнікову. Фото: скріншот з сайту

Всі кошти з продажу Saint Javelin перераховують на підтримку України. Частина прибутку йде на рахунок Українського Червоного хреста, до благодійних організацій 24.02 та канадської Help Us Help, волонтером якої Крістіан був протягом останніх 20 років, а інша — на самостійну закупівлю обладнання для гуманітарної допомоги постраждалим сім’ям.

Також команда "Saint Javelin" планує відкрити власне виробництво в Україні та, тим самим, створити додаткові робочі місця для внутрішньо переміщених осіб та підтримувати економіку країни.

Крістіан висвітлював міжнародні конфлікти для BBC, CBC, Vice, Al Jazeera, The Guardian, The Washington Post та інших видань. Кілька років тому він побував у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі як репортер, де також зняв фільм про українських дітей-сиріт, пише Bird In Flight. Боріс є засновником маркетингового агентства Black Hawk.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ