В екопарку під Харковом загинула лосиця, двох лосів вдалося вивезти з замінованої території

В екопарку під Харковом загинула лосиця, двох лосів вдалося вивезти з замінованої території

В екопарку під Харковом загинула лосиця, двох лосів вдалося вивезти з замінованої території
facebook.com/FeldmanEcopark

З "Фельдман екопарк", що з перших днів війни на Харківщині перебуває під обстрілами, евакуювали двох лосів, яких від минулого року реабілітували у парку після пожеж у Чорнобильській зоні.

Тварин перевезли на Полтавщину, повідомив власник екопарку Олександр Фельдман.

Лосиця Варя, що жила поруч з врятованими в Чорнобилі лосями, загинула внаслідок війни.

"У цих лосів складна доля. Їх зовсім маленькими привезли до екопарку на реабілітацію з Чорнобильської зони, де вони сильно постраждали від пожежі. Але вийшло, що вони потрапили в ще складнішу ситуацію: їхні вольєри розташовані на території Триозер'я: ця територія не тільки сильно піддається обстрілам, а й була замінована, на неї заходили ворожі ДРГ", — повідомив Фельдман.

"Наша команда переживала, що після численних обстрілів тварини лякатимуться і не захочуть підходити до людей, але тварини всі розуміють і знають, що їх рятують. Під'їхати машинами до їхніх вольєрів не вдалося, тож волонтерам із лосями довелося бігти всю дорогу до центрального входу до екопарку. Лосі робили все як треба і спокійно зайшли в автомобіль, завдяки їх лагідності операцію вдалося провести швидко", — розповів Олександр Фельдман.

Що відомо

  • 5 квітня Олександр Фельдман повідомив про майже повне знищення екопарку, на території якого мешкало близько 5000 тварин. Для евакуації тварин з "сірої зони" необхідна значна кількість транспорту та людей.
  • З початку війни "Фельдман екопарк" опинився під обстрілами РФ. Внаслідок війни в екопарку загинула частина зооколекції олені, кенгуру, мавпи, бізони та інші тварини.
  • З початку повномасштабного вторгнення РФ з харківського екопарку евакуювали вовків, песців, ведмедів, левів, поні, гієн, тапірів, кенгуру.
На початок